قیمت لوله پی وی سی فاضلابی

بررسی اتصالات برای لوله کشی و تأسیسات ساختمان

  •  سایزهای لوله پلیکا
  •  عملکرد لوله پلیکا
  •  قیمت لوله پلیکا ارزان معمولی
  •  کاربرد لوله‌های پلیکا
  •  لوله پلیکا
  •  لوله پلیکا برق
  •  لوله پلیکا فاضلابی
  •  لوله پوش فیت و لوله یو پی وی سی

در این مقاله به بررسی ویژگی‌های لوله پلیکا که یکی از لوله‌های پر کاربرد در صنایع تاسیسات و لوله کشی ساختمان می باشد می پردازیم؛ بیش از 48 درصد مواد سازنده این لوله از upvc است.پو پی وی سی کوتاه شده ی  کلمه‌ی پلی وینیل کلرید غیر پلاستیکی می باشد.

عملکرد لوله پلیکا چگونه است؟

در حقیقت UPVC همان پی وی سی است که در طی فرآیندی غیر پلاستیکی تبدیل میشود. این محصول در سال‌های اخیر وارد بازار شده است، و به سرعت در زمینه‌ی تولید لوله‌های پلیکا مورد استفاده قرار گرفت.

کاربرد لوله‌های پلیکا در چه زمینه هایی می باشد؟

از کاربردهایی لوله‌های پلیکا در زمینه های شهری و صنعتی بسیاراست، اما بیشترین کاربرد این لوله‌ ها در لوله کشی شبکه‌ی فاضلاب ساختمان های (لوله پلیکا فاضلابی)مسکونی می باشد،از این لوله‌ها نیز در محافظت از کابل‌های برق ،لوله پلیکا برق نیز مورد استفاده قرار میگیرد. لوله‌های پلیکا که از مقاومت کمتری دارند برای لوله کشی تهویه و همچنین انتقال آب در پشت بام و ناودانی‌ها مورد استفاده قرار میگیرند.

بررسی اتصالات

از نظر مقاومت لوله های پلیکا در برابر فشار در رده‌ی متوسط قرار داشته،این لوله‌ها برای لوله کشی فاضلاب منازل مسکونی کاربرد دارند.

لوله ‌های پلیکا با مقاومت بیشتر برای محافظت از کابل‌های شبکه برق و پوشش دهی کابل‌های شبکه برق و نیرو مورد استفاده قرار میگیرند، حمایت لاین های مخابراتی و همچنین در خطوط فاضلاب با دبی بالا، شبکه‌های آب‌رسانی تحت فشار کاربرد دارند.

مزیت لوله پلیکا

قیمت لوله پی وی سی فاضلابی

بررسی اتصالات

لوله‌های پلیکا دارای سطح صیقلی ،به همین دلیل سطوح لوله‌ها دچار رسوب گذاری و رنگ دهی در دیواره‌های لوله‌ها نمی گردند. نصب این لوله‌ها بسیار آسان و بدون مشکل می باشند و نیاز به امکانات ویژه‌ای برای نصب نیستند. در مقابل اسید و باز مقاوم هستند، و در واکنش‌های الکتروشیمیایی مقاوم هستند. لوله‌های پلیکا دارای مقاومت بالایی به نسبت وزن سبک خود می باشند.

برسی انواع اتصالات برای لوله کشی و تأسیسات ساختمانها

با گسترش شهرها و شهرستانها احتیاج به توسعه و گسترش شبکه های لوله کشی و استفاده از انواع لوله و اتصالات مقاوم در تأسیسات ساختمانی، امری واجب تبدیل شده است. استفاده از انواع لوله فلزی که از مواد آهنی و غیر آهنی تولید شده اند، رواج بیشتری داشته است. لوله های پلاستیکی نظیر لوله پلی اتیلن ، لوله پوش فیت و لوله یو پی وی سی ،به تدریج وارد بازار شده اند و توانستند در مدت  زمان کوتاه به محبوبیت بالایی در این صنعت دست پیدا کنند.

اینگونه لوله ها برای نصب و راه اندازی خطوط لوله کشی و تأسیسات به تجهیزات دیگری نیاز نداشته اند. اتصالات، مهم ترین قسمت یک خط لوله می باشد، و می توان به بطور یقین گفت که راه اندازی یک شبکه لوله کشی بدون استفاده از اتصالات مختلف، کاری غیر ممکن می باشد.

اتصالات مورد نیاز برای نصب در لوله کشی و تأسیسات

راه اندازی اتصالات(بررسی اتصالات) در یک سیستم لوله کشی بدون توجه به جنس لوله ها با اهداف معینی صورت می گیرند. برخی از این  اتصالات برای تغییر مسیر جریان موارد درون لوله مورد استفاده قرار میگیرد ، و برخی دیگر از این لوله ها(سایزهای لوله پلیکا  حجم آن را کاهش یا افزایش می دهند. برخی از اتصالات تنها برای انشعاب گیری از لوله های اصلی طراحی و تولید شده اند؛در این اتصالات هم به صورت لوله و هم به شکل های گوناگون دیگر مانند سه راهی ها تولید می شوند. نوع دیگری از اتصالات پر کاربرد در تأسیسات، اتصالاتی می باشند(بررسی اتصالات) که برای انتهای خط لوله اصلی یا لوله های فرعی به مورد استفاده قرار میگیرند.

قیمت لوله پلیکا ارزان معمولی

بررسی اتصالات

لوله و اتصالات پلیکا از مجموعه لوله های پلیمری هتند که با تکنولوژی نو و جدید خود بسیار سبک و ارزان قیمت هستند . استفاده از لوله و اتصالات پلیکا بسیار اسان و ارزان قیمت است .

برای این مطلب دیدگاه خود را ارسال کنید
تماس پیامک