خرید فوم و عایق الاستومریک

خرید فوم و عایق الاستومریک با قیمت مناسب و ارسال به سراسر کشور در تاسیسات ایرانیان گستر آدلان برای کسب اطلاعات بیشتر باما تماس بگیرید.

عایق لوله لاستیکی در مقابل فوم الاستومریک : کدام بهتر است؟

انواع مختلفی از انواع عایق لوله های مکانیکی تجاری و صنعتی وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. هر نوع بسته به کاربرد مزایا و معایبی دارد. تعیین پروژه مالک و الزامات عملکرد، فرآیند انتخاب محصول را ساده می‌کند و در عین حال اطمینان می‌دهد که عایق لوله مناسب برای اطمینان از عملکرد طولانی مدت سیستم مشخص و نصب شده است.

این پست بر روی گزینه های عایق لوله سلول بسته و به طور خاص تر، تمرکز بر روی لاستیک انعطاف پذیر در مقابل عایق لوله فوم تمرکز می کند: کدام برای خرید فوم و عایق الاستومریک بهتر است؟ هر دو از یک ساختار سلول بسته تشکیل شده اند که به طور موثر تراکم را در سیستم های لوله کشی زیر محیط (سرد) کنترل می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید فوم و عایق الاستومریک، اینجا را کلیک کنید .

خرید فوم و عایق الاستومریک

خرید فوم و عایق الاستومریک

عایق لوله فوم و عایق الاستومریک انعطاف پذیر(خرید فوم و عایق الاستومریک) که به نام لاستیک نیز شناخته می شود از لاستیک مصنوعی تشکیل شده است. دو فرمول اصلی لاستیک فوم که به صورت تجاری در دسترس هستند عبارتند از لاستیک نیتریل بوتادین با PVC (NBR/PVC) و EPDM (اتیلن پروپیلن دیان مونومر). استاندارد مرجع صنعت ASTM C 534، مشخصات استاندارد برای عایق حرارتی سلولی فوم و عایق الاستومریک انعطاف پذیر پیش ساخته به صورت ورق و لوله است. مقایسه بین NBR/PVC و EPDM در بخش بعدی این پست موجود است.

علاوه بر عایق لوله لاستیکی فوم، جایگزین دیگری به نام پلاستیک فوم (همچنین به عنوان پلی اتیلن، پلی اولفین، پلی یا PE شناخته می شود) شناخته می شود. عایق لوله فوم پلاستیک اغلب بر روی سیستم های لوله کشی مسکونی و تجاری سبک نصب می شود. استاندارد مرجع صنعت، ASTM C 1427، مشخصات استاندارد برای عایق حرارتی پلی اولفین سلولی منعطف پیش ساخته اکسترود شده به شکل ورق و لوله است.

خرید فوم و عایق الاستومریک در تهران با کیفیت بالا عرضه میشود.

خرید فوم و عایق الاستومریک : کدام بهتر است؟

انتخاب بین فوم لاستیک و پلاستیک فوم بستگی به کاربرد دارد. در زیر چند ویژگی کلیدی عملکرد برای ارزیابی آورده شده است:

  • هدایت حرارتی (K-value): راندمان حرارتی
  • دمای سرویس مداوم (بالا)
  • ایمنی در برابر آتش: شاخص گسترش شعله و دود (ASTM E 84 یا UL 723)
  • تراکم
  • هزینه

رسانایی حرارتی – لاستیک فوم معمولاً نسبت به پلاستیک فوم دارای ارزش K کمتر (مطلوب، از نظر حرارتی کارآمدتر) است.

دمای سرویس مداوم – آستانه دمای پیوسته بالایی پلاستیک فوم 200 درجه فارنهایت [93 درجه سانتیگراد] است. لاستیک فوم NBR/PVC 220℉ [104℃] است. لاستیک فوم EPDM 257 ℉ [125 ℃] است.

ایمنی در برابر آتش – توجه به این معیار مهم است. لاستیک فوم معمولاً از ASTM E 84 یا UL 723 25/50 شاخص گسترش شعله/دود توسعه یافته تا ضخامت 2 اینچ [50 میلی متر] عبور می کند. با این حال، پلاستیک فوم به عنوان ذوب، چکه کردن، یا لایه لایه شدن در طی همان روش آزمایش شناخته شده است. به عبارت دیگر، عملکرد حریق پلاستیک فوم کمتر قابل پیش بینی است و در برخی موارد در ضخامت های بیشتر مانند 1-½ اینچ [38 میلی متر] و 2 اینچ [50 میلی متر] عبور نمی کند.

چگالی – هر دو عایق لوله فوم انعطاف پذیر در نظر گرفته می شوند، با این حال پلاستیک فوم در مقایسه سفت تر است.

هزینه – پلاستیک فوم معمولاً کمتر از لاستیک هزینه دارد، با این حال کاربرد پروژه، ویژگی‌های عملکرد و الزامات پروژه مالک ممکن است از هزینه اولیه مهم‌تر باشد.

یک نتیجه گیری مطمئن هنگام مقایسه عایق لوله لاستیکی و فوم پلاستیکی این است که لاستیک به دلیل هدایت حرارتی پایین تر، دمای کار مداوم بالاتر و رفتار آتش سوزی قابل پیش بینی تر، انتخاب بهتری برای کاربردهای تجاری و صنعتی است. لاستیک به احتمال زیاد هنگام پرداختن به نیازهای پروژه مالک ساختمان، همه کادرها را بررسی می کند.

عایق الاستومریک

عایق الاستومریک

مقایسه عایق لاستیکی فوم NBR/PVC و EPDM

برای اینکه این مقایسه را به سطح دیگری کاهش دهید، هنگام مقایسه عایق لاستیکی فوم NBR/PVC و EPDM باید به دنبال چه چیزی باشید؟ هر دو مطابق با ASTM C 534 هستند، از ترکیبات لاستیک مصنوعی ساخته شده اند و از ساختار سلول بسته و پوسته بیرونی صاف تشکیل شده اند که به عنوان یک مانع بخار عمل می کند. اما مزایای عملکرد Aeroflex® EPDM در مقابل NBR/PVC چیست؟

قطبیت شیمیایی – Aeroflex® EPDM غیرقطبی (آب گریز) است، به این معنی که رطوبت را القا نمی کند یا به آن واکنش نشان نمی دهد. NBR/PVC رطوبت سنجی است یا جذب رطوبت می شود.

هدایت حرارتی – مقادیر k Aeroflex® EPDM در خطوط اصلی محصول یکسان است.

نفوذپذیری بخار آب (WVP) – Aeroflex® EPDM WVP پایین را در خطوط اصلی تولید حفظ می کند.

خورندگی – Aeroflex® EPDM روی لوله های فلزی، از جمله فولاد ضد زنگ، خورنده نیست.

دمای کار مداوم (حد بالایی) – 257 ℉ [125 ℃].

مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش – Aeroflex® EPDM نسبت به NBR/PVC در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم تر است. اگرچه ضد اشعه ماوراء بنفش نیست، EPDM با سرعت کمتری نسبت به NBR/PVC تخریب می‌شود.

مقاومت در برابر کپک – Aeroflex® EPDM حاوی منابع غذایی ارگانیک مانند چسب و روغن نیست که می تواند میکروب ها را حفظ کند. افزودن داروهای ضد میکروبی ثبت شده در EPA ضروری است.

محتوای PVC – برای صاحبان ساختمان هایی که به دنبال مصالح ساختمانی بدون PVC هستند، Aeroflex® EPDM حاوی محتوای PVC بسیار کم (کمتر از 1٪ وزنی) است.

انعطاف پذیری (آب و هوای سرد) – شناخته شده است که EPDM در هنگام نصب در هوای سرد نسبت به NBR/PVC انعطاف پذیرتر می ماند.

قیمت خرید فوم و عایق الاستومریک

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید فوم و عایق الاستومریک، اینجا را کلیک کنید .

خرید فوم و عایق الاستومریک در تهران و سراسر شهرستانها با کیفیت بالا عرضه میشود.

 

 

برای این مطلب دیدگاه خود را ارسال کنید
تماس پیامک