خرید و فروش عایق الاستومری لوله ای

خرید و فروش عایق الاستومری لوله ای با قیمت مناسب

خرید و فروش عایق الاستومری لوله ای با قیمت مناسب

 

عایق الاستومری ساده نسبت به عایق‌های دیگر همانند پشم شیشه و پشم سنگ گران‌تر است اما به علت بی‌نیاز بودن از پوشش‌های مضاعف جداگانه، عمر سودمند بالا، بازدهی فوق‌العاده مطلوب، نصب راحت و کم‌هزینه و امکان چندین‌بار استفاده، عملاً بسیار مقرون به صرفه می‌باشد.

عایق کردن لوله‌های پلاستیکی به اندازه عایق کردن لوله‌های فلزی مهم است. لوله‌های پلاستیکی  بیشتر در گونه ها ساختمان‌ها به استفاده میشوند و روز به روز سهم اکثریت از بازار را از آنِ خود می‌کنند. لوله‌های پلاستیکی باره اطمینان، ایمن و مقرون به صرفه بوده و هدر رفت انرژی کمی دارند.

لوله‌های پلاستیکی بیشتر در لوله‌کشی‌های آب سرد و گرم ساختمان، فاضلاب، میعانات گازی و آب سرد استفاده می‌شود. لوله‌های پلاستیکی در اکثر این کاربردها درست مثل لوله‌های فلزی نیازمند عایق گرمایشی هستند تا مصرف انرژی تفریق پیدا کرده و از چگالش آن جلوگیری شود. (  لیست قیمت عایق الاستومری )

خرید و فروش عایق الاستومری لوله ای

خرید و فروش عایق الاستومری لوله ای

اهمیت عایق کردن لوله‌های پلاستیکی

عایق‌کاری موثرترین روش جهت صرفه‌جویی در انرژی برای همگی سیستم‌های لوله‌کشی است. پلاستیک رسانایی حرارتی اقلیت نسبت به فلزات دارد و با پروا به این سوژه بیشتر افراد فکر می‌کنند که لوله‌های پلاستیکی نیازی به عایق ندارند.

اعمال عایق بر روی لوله‌های پلاستیکی هدر رفت گرما را تا 75 درصد کاهش می‌دهد. در مصارف سرد می‌توان با عایق‌کاری لوله از چگالش و یخ زدن آن جلوگیری کرد که این شغل نهایتاً مایه حفظ ساختمان می‌گردد.

 

فوم الاستومری

حتماً این سوال برایتان قبل آمده که چه نوع عایقی برای لوله‌های پلاستیکی مناسب است؟ عایق الاستومری ساده یکی از مناسب‌ترین عایق‌ها برای لوله‌های پلاستیکی به آمار می‌رود. در صورت به کارگیری چسب مایع برای نصب عایق پیشنهاد می‌شود که به صورت سر راست برای چسباندن عایق الاستومری به لوله متعلق به بهره‌گیری نکنید، البته استفاده از میزان کمی چسب برای پُر کردن درزها به لوله آسیبی وارد نخواهد کرد.

استفاده از بتونه‌ها و درزگیرهای مخصوص کافلکس نیز برای لوله‌های پلاستیکی بسیار خوب است؛ در این چهره می‌توانید از چسب مایع فقط در قسمت‌های بات-جوینت کاربرد نمایید. در ضمن به خاطر داشته باشید که در فضاهای باز مرز عایق را با پوشش ویژه بپوشانید.

خرید و فروش عایق الاستومری

خرید و فروش عایق الاستومری

قیمت عایق کافلکس

قیمت عایق کافلکس

قیمت عایق کافلکس

شرکت کافلکس  متریال‌ها و عایق‌ الاستومری انعطاف‌پذیر گرمایشی و آکوستیک را تولید می‌کند. کافلکس جهت در دسترس قرار دادن هرچه راحت‌تر محصولات خویش در سر تا راز جهان حائز امکانات تولید و پخش می‌باشد.

محصولات متنوع شرکت کافلکس باعث شده که این کمپانی بتواند بخش قابل توجهی از بازار دربرگیرنده ساخت و ساز، حمل و نقل، پتروشیمی و انرژی‌های تجدید پذیر را در گزین کردن داشته باشد.

محصولات کافلکس توانسته به علت کیفیت بالا و بهره‌مندی از بهترین تکنولوژی‌های روز بهره بزرگواری از بازار جهانی را از آنِ خویش نماید. کافلکس توانسته تا نقشی برجسته در صرفه‌جویی انرژی و کنترل و کاهش گازهای گلخانه‌ای ایفا کند.

شرکت کافلکس در 73 کشور حضور دارد و مشغول تولید محصول است. کارخانه اصلی این شرکت در سنه 1989 در شمال شهر میلان آغاز به پیشه کرد و امروزه بزرگترین تولید کننده عایق‌های الاستومری در جهان است.

محصولات کافلکس حائز استانداردهای UNI EN ISO 9001:2015 و ISO 14001 بوده و تمامی با کیفیت و اعتبار فراوانی در بازار شناخته می‌شوند.

محصولات کافلکس  همچنین نقش مهمی در حفاظت از پیرامون زیست دارند، زیرا مایه صرفه‌جویی در مصرف انرژی شده، انتشار آلاینده‌ها را کاهش و پخش شدن گازهای گلخانه‌ای در جو را کاهش می‌دهد.

 

خرید و فروش عایق الاستومری

خرید و فروش عایق الاستومری

قیمت عایق الاستومری لوله ای

شرکت تاسیسات ایرانیان گستردر گویه خرید و فروش انواع عایق لوله ای با بها مناسب در سراسر ایران فروش گسترده دارد .

و به سبب فروش اغلب و خرید بهتر برای مشتریان کوشش بر این امر دارد که نمایندگی و مرکز فروش متعددی در سراسر نفاط ایران دایر نماید.

 

قیمت عایق الاستومریک لوله ای

یکی از نمایندگی ها و مرکز فروش عایق الاستومری لوله ای تاسیسات ایرانیان گستر می باشد.

این نمایندگی فعال ما در گویه خرید و فروش انواع عایق لوله ای در سایز و ابعاد و ضخامتهای گوناگون تکاپو دارد.

 

خرید و فروش عایق الاستومری

خرید و فروش عایق الاستومری

 

خرید عایق الاستومری لوله ای

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در گویه بها محصولات عایق لوله ای و بستگی با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.

 

آقای صفری:  09126436849

 

خرید و فروش عایق الاستومری

خرید و فروش عایق الاستومری

قیمت عایق الاستومریک لوله ای

عایق لوله ای

عایقهای الاستومری در تاسیسات ایرانیان گستر با قیمت روز و ارزان قیمت و به شکل سر راست روانه بازار های مصرفی داخلی ایران می شود.

این عایقهای الاستومریک  از مقاومت  زیاد پسندیده و فوق العاده ای برخوردار هستند ، که به همین سبب  زیاد به شغل گرفته می شود و عایق محبوب و کاربردی است.

 

عایق های الاستومریک از جدید ترین و مستحکم ترین عایق های محسوب می گردند ، یگانه از عایق های بسیار دوست داشتنی که در صنعت زیاد باره بهره‌گیری پیمان می گیرد.

 

عایق کاری لوله های فولادی

عایق کاری لوله های فولادی

عایق الاستومری لوله ای است که بها این عایق های الاستومری لوله ای به عامل های مختلفی وابسته است.

هر چه میزان ضخامت و سایز عایق های الاستومری لوله ای بیشتر باشد طبیعتا بها عایق لوله ای نیز اغلب خواهد شد

 

این عایق های لوله ای  دارای ساختار هستند که به سبب آن این شرایط را فراهم می گردد  لغایت به شود متعلق به ها در مکان های بی چندی به کار گرفته شود.

از بنیادین ترین خصوصویت های های عایق های الاستومریک لوله ای این است که این عایق لوله ای در روبرو صوت و گرما دارای استحکام بسیار نکوداشتن می باشد و همین دلیل سبب شده لغایت به مقدار فراوانی خرید و فروش گردد.

 

فوم لوله ای الاستومری

فوم لوله ای الاستومریک

انواع عایق و فوم های الاستومریک به صورت پایین می باشند :

فوم لوله ای ، فوم  رولی، فوم پشت چسب دار، فوم صوتی ساده، فوم های عایقکاری موجدار، فوم الاستومری با روکش پروتکت بلک و فوم الاستومر رولی با روکش آلومینیوم از قبیل عایق های الاستومریک محسوب می گردد.

که با درنظرداشتن  به گونه کبه کارگیری ان می شود آن ها را برگزیدن کرد و در صنایع گوناگون و در مکانهای گوناگون به شغل برد.

فوم و عایق الاستومریک لوله از نصب راحت و وزن بسیار سخیف و بسیار خوبی دارد به روش ای که می شود به راحتی نصب می گردد و بیچارگی به ساز و برگ خاصی نمی باشد.

فوم لوله ای الاستومری ایزیدم با جدیدترین فناوری ، بهترین مواد اولیه تولید و به فروش می رسد.

خرید و فروش عایق الاستومری

خرید و فروش عایق الاستومری

عایق های حرارتی الاستومری

عایق های حرارتی الاستومری

عایق های حرارتی الاستومری

عایق های حرراتی الاستومری عایق سلول بسته با جدیدترن فناوری روز و امروزین جهان  به صورت  لوله ای ( عایق  و از  6 میلی متر لغایت 144 میلیمتر فرآوری و به فروش می رسد.

جنس عایق های حرارتی  الاستومری ایزیدم از گونه لاستیک NBR  است.

 

که این عایق حرارتی با BUNA-Nو PERBUNAN هم  شناخته می گردند و به شکل متداول عایق های NBR استحکام فراوانی در برابر حرارت دارد.

این عایق دارای ضریب منتقل کننده  گرما بسیار چندی است و به دلیل استوار فراوان که در روبرو جذب بخار آب دارند بعد از نصب به هیچ نوع حایل بخارآب  بیچارگی ندارد.

 

این درحالی می باشد که عایق های سنتی همانند پشم شیشه به ازای یک درصد آبی که جذب می نمایند ، هفت درصد از ارزش ضریب انتقال گرما آنها کهش می یابد.

 

خرید و فروش عایق الاستومری

خرید و فروش عایق الاستومری

بهترین عایق برای لوله آب

بهترین عایق برای لوله آب

بهترین عایق برای لوله آب

عایق الاستومریک مطابق با استانداردهای محیط زیست است و دوست دار پیرامون زیست می باشد  در نتیجه پسندیده ترین عایق برای عایق کاری لوله های آب است.

و با انتخاب این عایق بهترین عایق برای لوله های آب را تجربه می کنید که هم با دوام و هم درازا عمر زیادی دارد.

 

این عایق  بسیار خوبی برای عایق های سنتی مانند پشم شیشه ، پشم سنگ ، پلی فوم و مل و ماستیک است.

به منظور عایق کاری دستگاههای گرمایشی و برودتی ، تاسیساتی ، غذایی، بهداشتی ، داروئی، خودروسازی، و صنایع نفت و گاز به منظور صرفه جوئی در مصرف انرژی باره بهره‌گیری می گردد.

 

به هدف آشنایی بیشتر با گونه ها محصولات عایق الاستومریک از مطلب ذیل بازید فرمایید.

 

 خرید فروش عایق الاستومری

 

قیمت عایق الاستومری در قیاس با مزیت های و موارد استفاده  آن، بسیار عالی است.

عایق الاستومری در کانال های هوای دستگاه های تهویه دلنشین-دلپذیر به کارگرفته میشود و در روبرو رشد قارچ و کپک استوار فوق العاده ای دارد.

این عایق فاقد الیاف است  و به کاربردن متعلق به سبب به نیست کردن صدای سیستم HVAC  و تامین محیط  ساکت تر می شود.

 

ضمنا  به علت عدم وجود الیاف فرمالدئید و ذرات،سبب به افزایش یافتن کیفیت هوای داخلی می گردد.

سطوح هموار عایق الاستومری سبب اتلاف مقدار آلودگی می شود  و با مسدود نمودن راز و صدا و دمپ نمودن ارتعاشات فضایی آرام را برای کاربران فراهم می نمیاد.

 

قیمت عایق الاستومریک در مساوی با عایق پشم شیشه لغایت چندی بسیار است ، اما مزیتهای فراوان این عایق، قیمت عایق الاستومری را توجیه می نمیاد.

 

اگرچه عایق فوم الاستومری سلول بسته از دهه 1950 به صورت تجاری در دسترس بوده است، هنوز در مورد خواص عملکرد و مزایای این نوع عایق سردرگمی وجود دارد. با این حال، ثابت شده است که عایق فوم الاستومری سلول بسته یکی از بهترین انتخاب ها برای کاربردهای لوله و تجهیزات مکانیکی سرد (زیر محیط) است.
بادام در musculatio چوب ببر استروئیدهای معلق تست دارویی برنامه بدنسازی خود را در 5 دقیقه ایجاد کنید (و تبدیل به هالک شوید) – go-muscu.
هدف از این پست به اشتراک گذاشتن برخی از رایج ترین سوالات و نگرانی هایی است که از صاحبان ساختمان، مهندسان و پیمانکاران دریافت می کنیم.

محتویات پنهان می شوند 
عایق فوم الاستومری چیست؟
نام جایگزین برای عایق فوم الاستومری
ویژگی معمول عایق فوم الاستومری
فوم الاستومری سلول بسته یا عایق فایبرگلاس؟
اهمیت چسب ها و نوارهای عایق
کاربرد عایق فوم الاستومری
الزامات ایمنی در برابر آتش
محافظت در برابر یخ زدگی
کنترل برای لوله کشی فرآیند
10 نقطه عایقی رایج در سیستم های HVAC، تبرید و لوله کشی
11 اتصالات لوله عایق
12 کنترل تراکم
13 مقاومت در برابر قالب
14 حفاظت UV عایق فوم الاستومری سلول بسته
15 رفع نویز پس زمینه HVAC با عایق فوم الاستومری سلول بسته
16 کیفیت صوتی عایق فوم الاستومری
17 ویژگی های صرفه جویی در انرژی عایق فوم الاستومری سلول بسته
18 آیا لوله های پلاستیکی نیاز به عایق بندی دارند؟
19 جلوگیری از خوردگی زیر عایق (CUI)
20 سهولت نصب
عایق فوم الاستومری سلول بسته 21 ایمن است
22 مشارکت اعتباری LEED® عایق فوم الاستومری سلول بسته
23 بسته بندی آن

خرید و فروش عایق الاستومری

خرید و فروش عایق الاستومری

عایق فوم الاستومری چیست؟

اساسا، عایق فوم الاستومری یک لاستیک مصنوعی است که از یک ساختار سلول بسته در لوله‌ها، ورق‌ها یا رول‌های کارخانه‌ای ساخته شده است. لبه بیرونی از یک سطح صاف یا “پوست” تشکیل شده است که به عنوان یک بازدارنده بخار داخلی عمل می کند.

به دلیل ماهیت انعطاف پذیر فوم الاستومری، در مقایسه با گزینه های عایق صلب مانند شیشه سلولی، پلی ایزو و فوم فنولیک، کمتر مستعد ترک، شکستگی و از دست دادن مواد است. در نهایت، برای انتشار مواد شیمیایی نیز فاقد فیبر و VOC کم است.

نام های جایگزین عایق فوم الاستومری

همچنین به عنوان عایق فوم الاستومری سلول بسته، عایق سلولی الاستومری انعطاف پذیر، عایق تک سلولی، عایق الاستومری سلولی، ضد تعریق، عایق مبرد، عایق لوله لوله کشی، عایق لوله مبرد، عایق لوله HVAC و عایق لاستیکی نیز شناخته می شود.

خرید و فروش عایق الاستومری

خرید و فروش عایق الاستومری

عایق الاستومری سلولی

عایق الاستومری سلولی

ویژگی های معمول عایق فوم الاستومری

عایق فوم الاستومری سلول بسته به دلیل توانایی استثنایی آن در کنترل تراکم در سیستم های مکانیکی سرد (زیر محیط) به عنوان عایق لوله های HVAC، مبرد و لوله کشی یا لوله کشی شناخته می شود.

عایق فوم الاستومری به دلیل نفوذپذیری کم بخار آب، ساختار سلول بسته و بازدارنده بخار داخلی، یک انتخاب عالی برای محافظت از لوله‌ها و تجهیزات در برابر یکی از رایج‌ترین مشکلات و نگرانی‌های مالک در صنعت ساختمان و ساختمان – خوردگی است. تحت عایق یا “CUI”.

هنگامی که آب، بخار آب یا رطوبت به عایق نفوذ کرده و به سیستم های مکانیکی گران قیمت حمله می کند، این مشکل پرهزینه، اما قابل پیشگیری است.

هنگامی که به درستی طراحی، مشخص و نصب شود، عایق فوم الاستومری می تواند به طور موثر افزایش/افت گرما و کنترل تراکم را برای عمر سیستم مکانیکی مدیریت کند. بر خلاف انواع عایق فیبری سلول باز، فوم سلول بسته کارایی حرارتی خود را از دست نمی دهد یا به عنوان منبع غذایی برای رشد کپک در تماس رطوبت با عایق عمل نمی کند.

یکی از مهمترین ملاحظات در طراحی، تعیین و نصب عایق فوم الاستومری، ضخامت عایق است. عواملی مانند دمای سیال یا گاز (خط) در لوله یا تجهیزات، نوع لوله، اندازه لوله، دمای محیط، رطوبت نسبی، و اینکه آیا یک پوشش بیرونی محافظ اعمال خواهد شد یا خیر برای محاسبه ضخامت عایق صحیح ضروری است.

فوم الاستومری سلول بسته یا عایق فایبرگلاس؟

عایق لوله و کانال فایبرگلاس به دلایل مختلفی رایج ترین نوع عایق است. فایبرگلاس رسانایی حرارتی کم، عملکرد حرارتی در دماهای عملیاتی بالاتر، طیف گسترده ای از محصولات، اندازه ها و لوازم جانبی، روش های نصب کارآمد، هزینه مواد کم را ارائه می دهد و برای بسیاری از کاربردها مناسب است.

با این حال، فایبرگلاس به دلیل ساختار سلول باز، بهترین انتخاب برای همه کاربردها نیست. یک ساختار سلول باز زمانی که ژاکت تمام سطح آن (ASJ) نفوذ می کند، مستعد جذب رطوبت است. این رطوبت می تواند منجر به از دست دادن راندمان حرارتی، خوردگی زیر عایق (CUI) و رشد قالب شود. 

فوم الاستومری سلول بسته (همچنین به عنوان لاستیک شناخته می شود) برای سیستم های لوله کشی زیر محیط (سرد) مانند آب سرد، تبرید و آب سرد خانگی، سابقه نزدیک به 70 سال عملکرد عایق حرارتی در ایالات متحده را ارائه می دهد. 

با توجه به ساختار سلول بسته انعطاف پذیر الاستومری سلول بسته و کندکننده بخار داخلی، به دلیل توانایی آن در کنترل موثر تراکم، یک انتخاب عالی برای عایق کاری خطوط سرد است. با ضخامت عایق مناسب و نصب با کیفیت، الاستومری سلول بسته این پتانسیل را دارد که عمر مفید سیستم مکانیکی را دوام بیاورد و در نهایت هزینه چرخه عمر مطلوبی را به صاحب تاسیسات تحویل دهد.

اگرچه فوم الاستومری سلول بسته عموماً گران‌تر از فایبرگلاس است، اما برای بیشتر کاربردها نیازی به پوشش محافظ بیرونی ندارد مگر اینکه قرار گرفتن در معرض مستقیم UV، آسیب مکانیکی یا بخار شدید مورد انتظار باشد. علاوه بر این، یک جایگزین غیر الیافی برای کانال‌های پوشش داخلی برای برآورده کردن نیازهای پروژه مالک برای مواد غیر فیبری در جریان هوا و فضاهای ساکنین ارائه می‌دهد.

لوله کشی تهویه مطبوع فوم الاستومری سلول بسته انعطاف پذیر EPDM، نام تجاری Aerocel ایالات متحده آمریکا، لوله کشی خنک کننده، لوله کشی آب سرد، پوشش مجرای HVAC و عایق لاینر کانال بدون فیبر مزایای عملکردی زیر را ارائه می دهد:

خرید و فروش عایق الاستومری

خرید و فروش عایق الاستومری

 • غیر قطبی: با عدم القا یا واکنش به آب، آبگریز است
 • به طور طبیعی مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش
 • به طور طبیعی مقاوم در برابر میکروب ها
 • عایق بدون پی وی سی است
 • بدون فیبر
 • GREENGUARD Gold دارای گواهینامه برای انتشار کم شیمیایی
 • هدایت حرارتی ظاهری کم
 • عایق کاری مداوم تا 257 درجه فارنهایت [125 درجه سانتیگراد]
 • از ASTM E84 تا ضخامت 2 اینچ [50 میلی متر] عبور می کند
 • ایمن برای لوله های فولادی ضد زنگ آستنیتی

اهمیت چسب ها و نوارهای عایق

عایق مکانیکی، نوع نصب شده بر روی تهویه مطبوع، لوله‌کشی تبرید و لوله‌کشی، تجهیزات و کانال‌کشی، عمدتاً برای جلوگیری از افزایش/از دست دادن گرما و/یا کنترل تراکم انتخاب می‌شود. در حالی که عایق مکانیکی مزایای عملکرد بیشتری را ارائه می دهد، راندمان حرارتی و کنترل تراکم رایج ترین دلایل استفاده از آن است.

آیا می دانستید که عایق کاری فقط به اندازه چسب ها و نوارهایی است که به عنوان بخشی از یک سیستم عایق طراحی شده اند؟ هنگامی که کنترل تراکم برای سیستم های مکانیکی زیر محیطی (سرد) اساس طراحی است، جلوگیری از نفوذ هوا و رطوبت از طریق سیستم عایق، که به عنوان محرک بخار نیز شناخته می شود، از اهمیت بالایی برخوردار است.

هنگامی که تراکم اجازه ایجاد روی سطح عایق را داشته باشد، به دلیل نوع یا ضخامت ناکافی عایق، به طور طبیعی به سطح سرد (ipipe) زیر عایق جذب می شود.

به عنوان مثال، هنگامی که عایق لوله نصب می شود، درزهای طولی، اتصالات لب به لب، و نقاط انتهایی وجود دارد که می تواند اجازه دهد هوا و رطوبت به زیر عایق نفوذ کند و در صورت عدم آب بندی مناسب به آرامی به لوله فلزی حمله کند. این رطوبت در نهایت باعث خوردگی لوله می شود که به خوردگی زیر عایق یا CUI معروف است. CUI می تواند منجر به خاموش شدن سیستم، خرابی گران قیمت و هزینه های جایگزینی شود.

هنگامی که رطوبت به زیر سیستم عایق نفوذ می کند، سایر اثرات منفی شامل از دست دادن راندمان حرارتی، توسعه قالب و آسیب آب به سازه ها و تجهیزات زیر است.

تولید کنندگان عایق چسب ها و نوارهای فرموله شده خاص خود را ارائه می دهند که برای کار با عایق و لوازم جانبی آنها برای کنترل تراکم طراحی شده اند. البته، چسب های عایق برای چسباندن عایق به لایه ها و خود طراحی شده اند.

از اهمیت یکسانی، چسب های عایق هنگامی که به درستی روی درزهای طولی، اتصالات لب به لب و نقاط انتهایی اعمال شوند، آب بندی بخار ایجاد می کنند. نوارهای عایق می توانند سطح بیشتری از محافظت را بر روی درزهای مهر و موم شده ایجاد کنند. نکته: هرگز نباید روی یک درز عایق یا نقطه انتهایی بدون چسب استفاده شود.

چسب ها و نوارهای عایق همچنین به عنوان توقف بخار روی لوله ها عمل می کنند تا از انتشار رطوبت در هنگام وجود در زیر سیستم عایق جلوگیری کنند.

عایق فوم الاستومری سلول بسته انعطاف پذیر Aerocel® EPDM برای نصب به عنوان یک سیستم عایق با چسب های تماسی ویژه Aerocel – Aeroseal، Aeroseal LVOC™ Black و REF 1520™ طراحی شده است. علاوه بر این، Protape® یک نوار درز درز لاستیکی EPDM صفر پرم است که برای ایجاد سطح اضافی حفاظت از بخار رانده برای درزهای مهر و موم شده عایق لوله، ورق و رول Aerocel طراحی شده است.

 

کاربردهای

خرید و فروش عایق الاستومری

خرید و فروش عایق الاستومری

عایق فوم الاستومری

عایق فوم الاستومری را می توان در طیف وسیعی از کاربردها استفاده کرد، اما رایج ترین آنها عبارتند از:

 • عایق لوله مبرد
 • عایق لوله HVAC
 • عایق لوله VRF (جریان مبرد متغیر).
 • عایق لوله و تجهیزات آب سرد
 • عایق لوله برودتی (تا -297℉)
 • عایق لوله آب سرد و گرم خانگی (NBR/PVC تا 220℉، EPDM تا 257℉)
 • داکت لاینر (بدون فیبر)
 • بسته بندی کانال
 • تضعیف صوتی لوله ها و کانال ها (فرکانس های پایین تر)
 • قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش و مقاومت

با توجه به قرار گرفتن در معرض مستقیم اشعه ماوراء بنفش، عایق فوم الاستومری به مرور زمان تخریب می شود، بنابراین باید با پوشش ویژه تولید کننده UV یا سیستم ژاکت اعمال شده در میدان محافظت شود. عایق فوم سنتی NBR/PVC (لاستیک نیتریل بوتادین/PVC) سریعتر از عایق Aeroflex EPDM تخریب می شود. EPDM ذاتاً در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم است و با سرعت کمتری نسبت به NBR/PVC تخریب می‌شود.

اگرچه ضد اشعه ماوراء بنفش نیست، اما EPDM همان نوع لاستیکی است که برای کاربردهای صنعتی و خودرو استفاده می شود. همچنین مهم است که به این نکته اشاره کنیم که پوشش سفید محافظ UV سازنده الزامات کد انرژی ملی و دولتی مانند ASHRAE 90.1، International Energy Conservation Code® (IECC®)، و کالیفرنیا عنوان 24 را برآورده می کند.

الزامات ایمنی آتش نشانی

تولیدکنندگان آمریکایی عایق الاستومری سلول بسته باید از استانداردهای ساخت ASTM (ASTM C 534, C 411) پیروی کنند و استانداردهای ایمنی ایمنی در برابر آتش و دود مانند ASTM E 84 (UL 723) و NFPA 90A/90B را رعایت کنند.

عایق‌هایی که دارای رتبه‌بندی عمومی هستند، اصطلاحی است که با رعایت این استانداردهای ایمنی آتش‌سوزی مرتبط است که به مهندسان اجازه می‌دهد عایق‌های فوم الاستومری را روی لوله‌ها و مجاری در پلنوم‌های هوا مشخص کنند. پلنوم عموماً فضای بین سقف سازه ای (یعنی سقف) و سقف قطره ای است.

در حال حاضر، همه انواع عایق دارای شاخص شعله/دود ≤ 25/50 همانطور که در ASTM E84 و UL723 اشاره شده است، ندارند، در حالی که ضخامت عایق الاستومری تولید آمریکا تا 2 اینچ است.

این مزیت ضد شعله می تواند یک مزیت قابل توجه در پروژه شما باشد و همچنین ممکن است بخشی ضروری از برآوردن الزامات کد ساختمان باشد. همه برنامه‌ها به این رتبه‌بندی شاخص شعله/دود نیاز ندارند، اما آن‌هایی که نیاز دارند از انتخاب الاستومری سود می‌برند.

کد بین المللی مکانیکی (IMC) همچنین ایجاب می کند که عایق فوم الاستومری سلول بسته “فهرست” و “برچسب” باشد. این بدان معنی است که محصول سازنده باید در وب سایت آژانس آزمایشی شخص ثالث ذکر شود و ASTM E84 باید روی بسته بندی سازنده برچسب زده شود.

خرید و فروش عایق الاستومری

خرید و فروش عایق الاستومری

محافظت در برابر یخ زدگی

هنگامی که لوله ها در معرض شرایط یخ زدگی قرار می گیرند، عایق لوله اغلب برای جلوگیری از آسیب به سیستم لوله کشی، تجهیزات اطراف و خاموش شدن سیستم در نظر گرفته می شود. در مقایسه با یک لوله لخت محافظت نشده، یک قانون کلی این است که عایق لوله با ضخامت یک اینچ می تواند تا 40 درجه فارنهایت واریانس ایجاد کند.

در حالی که عایق لوله می تواند انتقال حرارت (اتلاف گرما) را کاهش دهد، محدودیت هایی دارد. بسته به عوامل زیر، عایق معمولاً محافظت محدودی را قبل از وقوع یخ زدگی ارائه می دهد. عواملی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

 • وضعیت سیال: استاتیک و سرعت جریان
 • نوع سیال
 • دمای سیال
 • دمای محیط
 • اندازه لوله یا اندازه لوله
 • اندازه اسمی لوله یا لوله
 • نوع عایق
 • ضخامت عایق

از آنجایی که آب رایج ترین نوع سیال در مورد حفاظت در برابر یخ زدگی است، یک ماشین حساب تجاری عالی در دسترس توسط کمیته ملی عایق مکانیکی (NMIC)، راهنمای طراحی عایق مکانیکی (MIDG)، تخمین زمان انجماد برای آب در ماشین حساب لوله عایق ارائه شده است. .

https://www.wbdg.org/guides-specifications/mechanical-insulation-design-guide/design-objectives/time-freezing-fluid-insulated-pipe-calculator

این ماشین حساب محاسبات خود را بر اساس یک لوله پر از آب و بدون جریان تا زمانی که آب یخ بزند، انجام می دهد. این به شما امکان می دهد تا متغیرهای مختلفی را برای برآورده کردن نیازهای پروژه خود وصل کنید. محاسبه نمونه زیر را در نظر بگیرید:

دمای اولیه آب در لوله = 50 درجه فارنهایت

دمای محیط = 0 درجه فارنهایت

اندازه لوله یا اندازه لوله = اندازه لوله

اندازه لوله اسمی یا لوله = 6 اینچ

ضخامت عایق = 2 اینچ

نوع عایق = الاستومری ASTM C 534 Type I، درجه 1

زمان تخمینی برای نقطه انجماد = 19.3 ساعت

برای کاربردهای بیرونی، ملاحظات دیگر شامل محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش و آسیب مکانیکی ناشی از منابعی مانند تعمیر و نگهداری معمول لوله، آب و هوای شدید و ضربه از پرندگان است. بله، پرندگان می توانند برای ساختن لانه خود، عایق های بدون پوشش را کنار بزنند. با توجه به حفاظت در برابر اشعه ماوراء بنفش، برخی از انواع عایق ها نسبت به سایرین مقاوم تر هستند. ژاکت های مکانیکی به شکل های فلزی، پی وی سی و غیره به صورت تجاری در دسترس هستند.

در حالی که عایق لوله فوم الاستومری منعطف سلول بسته EPDM با نام تجاری Aerocel Aeroflex ایالات متحده برای کنترل تراکم کارآمد شناخته شده است، همچنین به دلیل رسانایی حرارتی پایین (k حرارتی) یک گزینه عالی برای محافظت در برابر یخ زدگی است.

از آنجایی که Aerocel یک لاستیک EPDM است، نسبت به سایر عایق های فوم سلول بسته مانند NBR/PVC در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم تر است، بنابراین با سرعت کمتری تخریب می شود. پوشش‌های Aerocel Aerocoat™ و Aerocoat LVOC™ در برابر اشعه ماوراء بنفش برای طولانی‌تر کردن عمر Aerocel در محیط‌های خشن بیرونی موجود هستند. در صورت نیاز به حفاظت مکانیکی، ژاکت عایق لوله توصیه می شود.

 

خرید و فروش عایق الاستومری

خرید و فروش عایق الاستومری

کنترل برای لوله کشی فرآیند

کنترل فرآیند یک هدف اصلی طراحی عایق مکانیکی برای کاربردهای لوله کشی فرآیند است. عایق لوله دمای عملیاتی سیستم را حفظ می کند، انرژی را حفظ می کند، تراکم را کنترل می کند و می تواند تجهیزات لوله کشی گران قیمت را از خوردگی تحت عایق (CUI) محافظت کند.

لوله‌کشی فرآیند، بخشی جدایی‌ناپذیر از زیرساخت فرآیند، انواع رسانه‌ها مانند سیالات، گازها، مواد شیمیایی، هوای فشرده، بخار، آب و مواد تشکیل دهنده را منتقل می‌کند. انواع پروژه های صنعتی که به لوله کشی فرآیندی نیاز دارند عبارتند از مواد شیمیایی، پتروشیمی، انرژی (یعنی کارخانه های گاز)، خمیر/کاغذ، کشاورزی، فرآوری مواد غذایی، داروسازی، نیمه هادی، تصفیه آب/پسماند، و ساخت خودرو/هواپیما.

انتخاب مواد عایق و پوشش محافظ در درجه اول با توجه به دمای عملیاتی لوله‌کشی فرآیند، راندمان حرارتی (k-value)، مقاومت در برابر رطوبت، و توصیه سازنده به عنوان ایمن نسبت به لوله‌های فولادی ضد زنگ آستنیتی انجام می‌شود.

برخی از انواع عایق در محدوده دمای بالا و برخی دیگر در شرایط عملیاتی کمتر از محیط (سرد) برتری دارند. لوله‌های فولادی زنگ نزن آستنیتی مستعد پدیده‌ای به نام خوردگی ترک تنشی خارجی (ESCC) هستند، زمانی که عایق حاوی هالوژن، مانند کلریدها یا برم‌هایی که به عنوان بازدارنده‌های شعله استفاده می‌شوند، به رطوبت نفوذ می‌کنند که از طریق سیستم عایق و به سطح لوله بیرونی نفوذ می‌کند.

همچنین به عنوان شستشوی کلریدی شناخته می شود، کلریدها به تدریج به سطح بیرونی فولاد ضد زنگ فشار وارد می کنند که منجر به ترک خوردن سطحی می شود که منجر به شکست نهایی لوله می شود.

نمونه‌ای از کاربردهای رایج کنترل فرآیند برای عایق‌بندی لوله‌های فوم الاستومری انعطاف‌پذیر سلول بسته، تأسیسات فرآوری مواد غذایی است که باید الزامات شستشوی وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) را برآورده کند.

مانند همه انواع عایق لوله، عایق الاستومری سلول بسته باید با نصب و نگهداری به روش بهداشتی “در معرض دید قرار نگیرد”. به عبارت دیگر، عایق لوله باید در یک سیستم پوشش محافظ آب بندی شود تا از شستشوی مکرر آب گرم که می تواند چندین بار در روز رخ دهد، محافظت کند.

عایق لوله الاستومری سلول بسته EPDM با نام تجاری Aerocel Aeroflex USA به دلیل ساختار شیمیایی غیر قطبی و سلول بسته به طور طبیعی در برابر رطوبت مقاوم است. به عنوان یک عایق غیر قطبی، رطوبت محیط خود را القا نمی کند یا به آن واکنش نشان نمی دهد. علاوه بر این، Aerocel ASTM C 692 را به عنوان غیر خورنده پاس می کند و برای عایق کاری سیستم های لوله کشی فولاد ضد زنگ آستنیتی ایمن است.

عایق لوله آئروسل زمانی که در سیستمی مانند PVC پوشش داده می شود و درزها با چسب جوشکاری توصیه شده سازنده جوش داده می شوند، الزامات USDA “نشر نشده” را برآورده می کند.

برای رفتن بیشتر، Aerocel with SaniGuard™ یک راه حل منطبق با USDA است که عایق لوله Aerocel مشخص شده و پوشش PVC با اندازه مناسب را در یک کارتن برای نصب در مزرعه ارائه می دهد. چسب جوشکاری که برای اهداف تک منبعی و گارانتی ارائه می شود، به صورت جداگانه فروخته می شود.

عایق بندی نقاط خرابی رایج در سیستم های HVAC، تبرید و لوله کشی

هنگامی که بیشتر ما به عایق مکانیکی برای سیستم های HVAC، تبرید و لوله کشی فکر می کنیم، اولین مزیتی که به ذهن می رسد صرفه جویی در انرژی است. در حالی که صرفه جویی در انرژی یک مزیت اصلی است، آیا می دانستید که عایق مکانیکی به طور موثر تراکم، ایمنی آتش، محافظت در برابر یخ زدگی، سر و صدای ناخواسته را مدیریت می کند و از پرسنل محافظت می کند؟

اگرچه یک سیستم عایق را می توان به درستی مشخص کرد، اما اگر ضخامت عایق درست نصب نشده باشد، در سیستم عایق “شکاف” (شکست های حرارتی) وجود داشته باشد یا محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش رسیدگی نشود، ممکن است خرابی رخ دهد.

رایج ترین نقاط شکست در درزهای عایق، خم لوله، آویز لوله، انتقال، پایانه ها و تجهیزات قرار دارند. علائم می تواند شامل تجمع تراکم، یخ زدگی، از دست دادن راندمان حرارتی، رشد قالب، خوردگی تحت عایق (CUI)، تخریب UV، و در نهایت خاموش شدن سیستم باشد.

عایق فوم الاستومری انعطاف پذیر سلول بسته و عایق کانال معمولاً بر روی سیستم های زیر محیطی (سرد) نصب می شوند زیرا ساختار سلول بسته، کندکننده بخار داخلی و ماهیت انعطاف پذیر آنها (ترک نمی خورد یا می شکند = ضایعات مواد کمتری دارند). ).

فوم الاستومری انعطاف پذیر (FEF) همچنین بسیاری از نگرانی های ذکر شده در بالا مانند بهره وری انرژی (رسانایی حرارتی کم)، کنترل تراکم (ساختار سلول بسته)، ایمنی در برابر آتش (گذر از ASTM E84 تا ضخامت 2 اینچ [50 میلی متر]) را برطرف می کند. و محافظت در برابر یخ زدگی (جلوگیری از اتلاف گرما)، به نام چند.

خرید و فروش عایق الاستومری

خرید و فروش عایق الاستومری

کلیدهای نصب موفقیت‌آمیز و طولانی مدت فوم الاستومریک سلول بسته HVAC، تبرید و عایق لوله‌کشی به شرح زیر است:

 • با در نظر گرفتن شرایط محیطی و عملکرد سیستم، ضخامت صحیح عایق را مشخص و نصب کنید
 • سطوح غیر مشابهی را که در مجاورت مسیرهای مستقیم عایق قرار دارند، کاملا عایق بندی کنید:
  • خم شدن لوله ها (زانویی 45 و 90 درجه، تقاطع ها یا T)، کوپلینگ ها، فلنج ها، پمپ ها، کاهنده ها، صافی ها، شیرها،
  • فلنج های مجرای (پوشش) و شعاع ها (پوشش و آستر)
 • تمام درزهای طولی، مفاصل لب به لب و انتهای آن را با چسب تماسی مخصوص تولید کننده ببندید تا آب بندی بخار ایجاد شود.
 • برای کاربردهای شدید، ممکن است به یک کندکننده بخار اضافی (ژاکت) نیاز باشد

عایق لوله و مجرای فوم الاستومری منعطف سلول بسته EPDM با نام تجاری Aerocel Aeroflex USA و لوازم جانبی آن به طور موثر اکثر نقاط خرابی سیستم را برطرف می کند:

 • عایق Aerocel EPDM : موجود در لوله های پیش ساخته انعطاف پذیر، ورق ها و رول ها. آسان برای ساخت و عایق بندی در مکان های رایج نقطه شکست
 • چسب‌های آئروسل : برای جلوگیری از خوردگی زیر عایق، درزها، اتصالات لب به لب و انتهای آن را آب‌بندی می‌کنند.
 • Protape® : نوار EPDM صفر پرم، درزها و نقاط انتهایی چسبانده شده را دوبار مهر و موم می کند.
 • AeroFit™ : اتصالات کارخانه ای (لوله کوچک و شیاردار برای لوله های بزرگ)
 • Aerofix® : لوله های عایق شده با EPDM در مکان های آویز لوله مشکل ساز پشتیبانی می کند
 • Aerocoat™ : پوشش محافظ UV درجه یک که مطابق با کدها و استانداردهای انرژی مدل ملی است

Aeroflex USA به مالکان، مهندسان و پیمانکاران مسئولیت تک منبعی را با هدف ارائه راه حل ها، موفقیت و عملکرد بلند مدت سیستم ارائه می دهد.

خرید و فروش عایق الاستومری

خرید و فروش عایق الاستومری

 

خرید و فروش عایق الاستومری لوله ای با قیمت مناسب

 

 •  خرید و فروش عایق الاستومری لوله ای با قیمت مناسب
 •  بهترین عایق برای لوله آب
 •  قیمت عایق کافلکس
 •  قیمت عایق الاستومریک

 

برای این مطلب دیدگاه خود را ارسال کنید
تماس پیامک