خرید و قیمت عایق حرارتی

خرید و قیمت عایق حرارتی ،از نظر کاربرد به توضیح کامل هر یک از این عایق ها و اهمیت استفاده از هر کدام با توجه به شرایط ساختمان پرداخته ایم. در این مقاله قصد داریم به تاثیر عایق کاری ساختمان در هنگام آتش سوزی بپردازیم.

خرید و قیمت عایق حرارتی

در سال های اخیر با توجه به وقوع زلزله های شدید در نقاط مختلف کشورمان و همچنین آتش سوزی در برخی از منازل مسکونی به ویژه پس از فاجعه پلاسکو، سازندگان موظف به توجه به این دو مورد برای مقاومت در برابر عوامل طبیعی در ساخت و سازها شده اند.

از جمله تلاش برای ساخت ساختمان ها در سبک ترین شرایط ممکن، استفاده از مصالح ساختمانی مناسب و سقف های کاذب که باعث کاهش تلفات ناشی از زلزله می شود.

خرید و قیمت عایق حرارتی

خرید و قیمت عایق حرارتی

در کنار این اقدامات، این روزها مقاومت در برابر آتش و استفاده از روش های اطفاء حریق در ساختمان رایج شده است. اما قبل از هر چیز رعایت یک سری اصول و قوانین در انتخاب عایق ساختمان می تواند در افزایش تاثیر عایق ساختمان در هنگام آتش سوزی بسیار کمک کننده باشد.

خرید و قیمت عایق حرارتی با قیمت ارزان و کیفیت بالا ارسال به سراسر کشور انجام میشود.

نکات مهم در عایق کاری حرارتی ساختمان 

خرید و قیمت عایق حرارتی با قیمت ارزان و کیفیت بالا ارسال به سراسر کشور انجام میشود.

یکی از اساسی ترین اقدامات برای آتش سوزی ساختمان توجه به نکاتی در انتخاب عایق حرارتی است.

در مکان هایی که احتمال آتش سوزی وجود دارد استفاده از مواد قابل احتراق صحیح نیست و در صورت لزوم استفاده از این مواد باید با مواد ضد حریق آغشته شود.

واکنش مواد به آتش را می توان در دو دسته بررسی کرد:

 • در آتش سوزی شرکت کنید
 • مقاومت در برابر گسترش آتش

در آتش سوزی شرکت کنید

برخی از مصالح ساختمانی مانند فوم پلی استایرن در انتقال آتش و گسترش آتش بسیار سریع عمل می کنند و بنابراین می توانند خطرناک باشند.

مقاومت در برابر گسترش آتش

این ویژگی توانایی انتقال یا مقاومت در برابر یک عنصر ساختمانی در برابر گسترش آتش است. واضح است که اگر یک عنصر ساختمانی در برابر انتقال و گسترش آتش مقاوم باشد، کنترل و اطفاء حریق بسیار آسان‌تر و تلفات جانی و مالی کمتر خواهد بود.

در انتخاب عایق نیز باید به تاثیر آب و رطوبت توجه کرد. زیرا میزان انتقال حرارت در محیط های مرطوب 25 برابر بیشتر از محیط های خشک است. در نتیجه، می تواند تأثیر قابل توجهی در کنترل آتش نیز داشته باشد.

پس از مرحله مهم اولیه یعنی انتخاب عایق مناسب به مرحله نصب عایق مناسب می رسیم.

خرید و قیمت عایق حرارتی با قیمت ارزان و کیفیت بالا ارسال به سراسر کشور انجام میشود.

نصب عایق حرارتی

همانطور که قبلا در مقاله ” عایق حرارتی چیست و انواع آن ” اشاره شد، عایق حرارتی را می توان به صورت خارجی، داخلی یا به عنوان لایه ای بین مصالح ساختمانی استفاده کرد.

نصب عایق حرارتی

نصب عایق حرارتی10

عایق بندی بیرونی اینرسی حرارتی ساختمان را به حداکثر می رساند و نوسانات دمایی داخل ساختمان را کاهش می دهد و تنظیم دما را آسان تر می کند. این روش برای ساختمان هایی مانند ساختمان های مسکونی که به طور مستمر مورد استفاده قرار می گیرند، روش مناسبی است.

علاوه بر این، عایق کاری داخلی برای ساختمان هایی با کاربری های متناوب مانند ساختمان های اداری توصیه می شود.

شما باید مطمئن شوید که عایق ها در صورت نصب صحیح و درست کار می کنند. در اینجا چند نکته وجود دارد که به عایق ها کمک می کند تا بهترین عملکرد خود را داشته باشند:

 • مقره ها به هیچ وجه نباید فشرده شوند و پس از نصب باید ضخامت اولیه خود را به طور کامل حفظ کنند، در غیر این صورت مقاومت حرارتی آنها کاهش می یابد. البته در برخی از مقره های آزاد استحکام آنها متناسب با چگالی عایق و ضخامت آن است. در این صورت ممکن است پس از مدتی مقاومت حرارتی آنها تا 20 درصد کاهش یابد. بنابراین در چنین مواردی بهتر است از حد نصاب مربوطه ضمانت گرفته شود.
 • عایق کاری باید به طور کامل و دقیق روی تمام سطح انجام شود. این به این دلیل است که عایق نکردن حتی 5٪ از سطح ممکن است راندمان را تا 50٪ کاهش دهد.
 • اگر عایق تخته یا ورق در دو یا چند لایه اجرا شود، عایق باید عمود بر بستری باشد که در هر لایه قرار می گیرد. همچنین نباید از رنگ های روغنی روی سطوح پلی استایرن استفاده کرد زیرا خطر آتش سوزی را افزایش می دهد.
 • اطراف کابل های برق و وسایل برقی را عایق بندی نکنید.
 • فن های اگزوز نباید در فاصله کمتر از 9 سانتی متر عایق بندی شوند.
 • نباید در فاصله کمتر از 2.5 سانتی متر از لامپ های لامپ و درپوش آنها عایق بندی شود.
 • بهتر است مواد نصب عایق غیرفلزی را انتخاب کنید تا ضریب انتقال حرارت افزایش نیابد و در صورت لزوم پوشش مناسبی داشته باشند.
 • هنگام استفاده از لایه های ضد رطوبت برای عایق حرارتی باید دقت شود که پیوستگی عایق و لایه ضد رطوبت آن حفظ شود.
 • از عایق های سست در سقف های شیبدار استفاده نکنید.
 • عایق های انباشته یا پرکننده معمولاً برای سقف ها مناسب است. در استفاده از این عایق ها باید دقت کرد که تا حد امکان سطحی صاف و ضخامت یکنواخت ایجاد شود.

رعایت تمامی موارد فوق می تواند در وهله اول تاثیر عایق ساختمان را در هنگام آتش سوزی افزایش دهد و ایمنی ساختمان شما در برابر آتش را افزایش دهد.

برای دریافت خرید و قیمت عایق حرارتی مورد نیاز خود می توانید به صفحه فروشگاه محصولات تاسیسات ایرانیان گستر آدلان مراجعه کرده و برای خرید یا کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

خرید و قیمت عایق حرارتی با قیمت ارزان و کیفیت بالا ارسال به سراسر کشور انجام میشود.

 

برای این مطلب دیدگاه خود را ارسال کنید
تماس پیامک