عایق الاستومری روکش آلومینیوم

عایق الاستومری روکش آلومینیوم

عایق الاستومری لوله ای

عایق الاستومری لوله ای جزء عایق های گرمایشی و برودتی محسوب می گردد که مانع از چگالش در لوله های آب سرد شده و از یخ زدگی آنها بازدارندگی بعمل می آورد.همچنین در سیستم های حرارتی راهبند از کاهش دما و گرما می گردد.عایق های لوله ای الاستومری، از زنگ زدن لوله های فلزی در شرایط جوی بازدارندگی می کنند.این عایق ها موجب صرفه جویی انرژی در سیستم های سرمایشی، حرارتی و تهویه می گردند.

عایق الاستومری لوله ای بصورت عایق الاستومری لوله ای ساده ،عایق الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم و عایق الاستومری لوله ای با روکش پروتکت بلک و سیلور عرضه می گردد که نوع ساده آن جهت عایقکاری در فضاهای بسته و نوع با روکش آلومینیوم در ضخامت های مختلف برای کاربرد در محیط های مفتوح بکار گرفته می شود.

عایق لوله ای الاستومری در ضخامت های ۹، ۱۳، ۱۹، ۲۵   میلیمتر قابل عرضه می باشد.

عایق الاستومری روکش آلومینیوم

عایق الاستومری روکش آلومینیوم

 نصب عایق های الاستومری

در مرحله اول می بایست بوسیله یک کاتر عایق لوله ای الاستومری را در درازا برش دهیم، سپس به کمک یک برس سطح لوله باره نظر را بوسیله چسب ویژه عایق الاستومری آغشته می نماییم، در مرحله بعد، عایق را بعید لوله پیمان داده و محل درز عایق را بوسیله چسب الاستومری می چسبانیم.در انتهای پیشه از نوار درزگیر مخصوص جهت درزگیری عایق کاربرد می کنیم.

مقایسه عایق الاستومری لوله ای و عایق پشم شیشه

عایق  الاستومری بدلیل ساختار سلول بسته ،مقاومت بالایی در برابر رطوبت، بخار آب ، آلودگی و یکتا وخاک دارد اما عایق پشم شیشه بدلیل ساختار فیبری و متخلخل خود، در روبرو نم و نفوذ بخار و آب ،مقاومت پایینی داشته  و با نفوذ نم  و بخار آب به داخل عایق، از مقاومت گرمایشی ان کاسته می گردد. به دلیل عدم مقاومت پشم شیشه در روبرو نم و بخار، در چهره نصب در فضای باز، به کارگیری پوشش های ضدرطوبت و فویل های آلومینیومی امری اجباری تلقی می گردد .همچنین عایق الاستومریک، از عقیده عوارض زیستی و برپایی امراض ، بدون عوارض و بدون تولید ذرات احد وغبار بوده در صورتیکه تماس سر راست پشم شیشه با پوست، چشم و سیستم تنفسی ایجاد مشکل خواهد کرد.. در بسیاری از گزارش ها، تنفس مستقیم گرد پشم شیشه انگیزه افزایش نرخ ابتلا به سرطان، به خصوص سرطان ریه عنوان شده است. رهنمود اکید می شود که کارگران و عایق کاران، هنگام شغل با پشم شیشه از ماسک و پوشاک نگهبان مناسب کاربرد کنند.

عایق الاستومری ثابت در مساوی خوردگی بوده اما پشم شیشه  به شدت مبتلا خوردگی می شود.همچنین نصب عایق های الاستومری بدلیل به کارگیری خودبست بسیار آسان بوده وبرای پیرامون هایی که فضای کاری زیادی ندارند مناسب می باشد.اما نصب عایق های پشم شیشه در چند مرحله صورت می گیرد.علاوه برآن، ضریب انتقال گرما عایق های الاستومریک زیاد پایین بوده در حالیکه ضریب انتقال گرما پشم شیشه با افزایش دما افزایش یافته و از مقاومت حرارتی آن کاسته می شود.عمر سودمند بالای عایق های الاستومری از دیگر مزایای این عایق نسبت به عایق پشم شیشه به آمار می رود. قیمت عایق الاستومری در مقایسه با عایق پشم شیشه تا حدودی بالاست اما مزایا و خاصیت های منحصر به فرد این عایق قیمت بالای آن را توجیه می کند.

مزایا عایق الاستومری روکش آلومینیوم

عایق های الاستومری سبک و انعطاف پذیر بوده  و ضریب انتقال حرارت پایینی دارند.استفاده از این عایق ها مایه صرفه جویی درهزینه های انرژی شده وعملیات نصب آن براحتی صورت می گیرد. عایق الاستومری مقاومت فوقانی در مساوی نفوذ رطوبت و بخار، خوردگی، رشد قارچ و کپک ، آتش، روغن و مواد کیمیایی داشته و بدون HCFC, HFC, CFC و گرد و غبار و الیاف می باشد.ضمنا هیچ گونه حساسیت پوستی و تنفسی برای کاربر یا نصاب برپایی نمی کند.نگهداری و پاکیزگی آسان از سایر مزایای این تقسیم از عایق های الاستومری به احصاییه می رود.

 

عایق الاستومری لوله ای با روکش پروتکت بلک و سیلور تغییر ناپذیر در برابر خوردگی بوده اما پشم شیشه  به شدت مبتلا خوردگی می شود.همچنین نصب عایق های الاستومری بدلیل استفاده از خودبست زیاد آسان بوده وبرای پیرامون هایی که فضای کاری زیادی ندارند پسندیده می باشد.اما نصب عایق های پشم شیشه در چند مرحله چهره می گیرد.علاوه برآن، ضریب انتقال حرارت عایق الاستومریک بسیار پایین بوده در حالیکه ضریب انتقال حرارت پشم شیشه با افزایش دما افزایش یافته و از مقاومت گرمایشی آن کاسته می شود.عمر سودمند بالای عایق های الاستومری از دیگر مزایای این عایق نسبت به عایق پشم شیشه به احصاییه می رود. قیمت عایق الاستومری در مقایسه با عایق پشم شیشه لغایت حدودی بالاست اما مزایا و ویژگی های منحصر به فرد این عایق بها بالای آن را توجیه می کند.

عایق الاستومری ایروفلکس

عایق الاستومری ایروفلکس

 

عایق الاستومری روکش آلومینیوم

  •  عایق الاستومری روکش آلومینیوم
  •  عایق الاستومری ایروفلکس
  •  عایق الاستومری اهواز
  •  عایق الاستومری آریافلکس
  •  عایق الاستومری اتصالات
  •  عایق الاستومری بوشهر
  •  عایق الاستومری با روکش
  •  عایق الاستومری سلول بسته
  •  قیمت عایق الاستومری با روکش

برای این مطلب دیدگاه خود را ارسال کنید
تماس پیامک