عایق الاستومری epdm

عایق الاستومری epdm

فوم الاستومری epdm یکی از انواع عایق الاستومری می باشد، فوم‌هایی هستند که بر پایه لاستیک غیر مزدوج اتیلن پروپیلن تولید میگردند.

راهنمای خرید و قیمت عایق الاستومری ، عایق الاستومری epdm می تواند به مشتریان در کاهش مصرف انرژی کمک زیادی کند، لیست قیمت عایق الاستومری  از جنس epdm

 برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

عایق epdm چیست؟

این پست تفاوت های کلیدی بین دو نوع عایق فوم الاستومری سلول بسته – عایق epdm (اتیلن پروپیلن دی ان مونومر) و NBR/PVC (لاستیک نیتریل بوتادین/پلی وینیل کلرید) را توضیح می دهد.

عایق الاستومری انعطاف پذیر سلول بسته، که به عنوان لاستیک نیز شناخته می شود، تقریباً 70 سال است که به صورت تجاری در ایالات متحده موجود است. به دلیل ساختار سلول بسته و کندکننده بخار داخلی (پوست)، معمولاً برای عایق کاری سیستم های مکانیکی زیر محیطی (سرد) مانند HVAC، VRF/VRV، تبرید، آب سرد، گاز پزشکی و لوله کشی آب سرد انتخاب می شود. و تجهیزات

مقایسه عایق الاستومری epdm در مقابل NBR/PVC

قطبیت شیمیایی

در سطح مولکولی، تمام محصولات عایق الاستومری سلول بسته یا “قطبی” یا “غیر قطبی” هستند. متأسفانه، این اطلاعات معمولاً در برگه های اطلاعات فنی سازنده و وب سایت ها موجود نیست.

چرا قطبیت شیمیایی مهم است؟ به نفت (غیر قطبی) و آب (قطبی) فکر کنید. نفت و آب با هم نیستند زیرا ویژگی های الکترونگاتیوی آنها آنها را از هم جدا می کند. از سوی دیگر، آب نمک (قطبی) و تقریباً هر ماده ای را که کمترین قطبی باشد را حل می کند. شیمی قطبیت در ترکیب شیمیایی عایق الاستومری سلول بسته اعمال می شود.

عایق الاستومری epdm غیرقطبی است ، که همچنین به این معنی است که آبگریز است . عایق الاستومری epdm در محیط خود آب، رطوبت و بخار آب را القا نمی کند یا با آن واکنش نشان نمی دهد. NBR/PVC قطبی است ، به این معنی که رطوبت سنجی است است . در واقع مولکول های آب را جذب می کند. شناخته شده است که عایق الاستومری سلول بسته هیگروسکوپیک در نهایت ساختار سلولی فروریخته، کاهش راندمان حرارتی و در نهایت شکست کامل (لغم سیاه) را تجربه می کند.

رسانایی گرمایی

مانند امتیاز گلف، هرچه این عدد کمتر باشد، بهتر است (یعنی 0.245 در مقابل 0.28). هدایت حرارتی کمتر به کاهش ضخامت عایق تبدیل می شود. مهم است که برگه اطلاعات فنی سازنده عایق الاستومری سلول بسته را از نظر هدایت حرارتی بر اساس ضخامت بررسی کنید. بررسی کنید.

نفوذپذیری بخار آب (WVP)

عایق استاندارد NBR/PVC و عایق الاستومری epdm دارای رتبه WVP 0.03 پرم اینچ است در حالی که WVP یک عایق EPDM خاص 0.01 پرم اینچ است. این با WVP یک عایق سلول بسته سفت و سخت به نام شیشه سلولی در 0.00 رقابت می کند. هرچه WVP کمتر باشد، احتمال کمتری وجود دارد که به یک مانع بخار اضافی (ژاکت یا ماستیک) نیاز باشد.

دمای سرویس مداوم

در حالی که هر دو عایق EPDM و NBR/PVC آستانه دمای پایین 297- درجه فارنهایت (182- درجه سانتیگراد) دارند، EPDM می تواند دمای بالای عملیاتی پیوسته 257 درجه فارنهایت (125 درجه سانتیگراد) را با NBR/PVC در 220 درجه فارنهایت تحمل کند. (104 درجه سانتیگراد). این امر به ویژه هنگام طراحی برای عایق کاری یک سیستم لوله کشی VRF/VRV اهمیت دارد. اکثر تولیدکنندگان VRF/VRV نیاز دارند که یک عایق فوم الاستومری سلول بسته تا دمای 248 درجه فارنهایت (120 درجه سانتیگراد) پیوسته درجه بندی شود.

مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش

قطبیت شیمیایی عایق الاستومری سلول بسته، مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش، ازن و آب و هوا را تعیین می کند. عایق قطبی (NBR/PVC) زمانی که در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار می گیرد تخریب می شود، بنابراین تولیدکنندگان به محافظت در قالب یک پوشش خاص UV یا ژاکت مکانیکی نیاز دارند. مواد غیر قطبی (عایق الاستومری epdm) با سرعت کمتری نسبت به NBR/PVC تخریب می شوند. اگرچه همان محافظت توصیه می شود، اما لازم نیست. به عنوان مثال، سازندگان وسایل نقلیه، لاستیک EPDM را برای قطعات OEM که در معرض گرما و UV قرار می‌گیرند، مانند شیلنگ‌ها، هواکش و تیغه‌های برف پاک کن انتخاب می‌کنند.

نصب در هوای سرد

“گذر شیشه ای” به دمایی اشاره دارد که در آن عایق فوم الاستومری سلول بسته شروع به از دست دادن انعطاف پذیری می کند، شکننده می شود و نصب آن دشوار است. دمای انتقال شیشه ای NBR/PVC تقریباً -4 درجه فارنهایت (20- درجه سانتیگراد) با EPDM در حدود -65 درجه فارنهایت (-53 درجه سانتیگراد) است. عایق الاستومری epdm در هنگام نصب انعطاف پذیری خود را در دماهای پایین تر حفظ می کند.

ترک خوردگی استرس خارجی (ESCC)

هنگام انتخاب عایق الاستومری سلول بسته برای پوشش لوله های فولادی ضد زنگ گران قیمت (SS) باید احتیاط کرد. هنگامی که هر عایق حاوی کلریدها و برومیدهایی باشد که در PVC ذاتی هستند و معمولاً به عنوان بازدارنده شعله استفاده می شوند، این هالوژن ها می توانند لوله های فولادی ضد زنگ را خورده و در نهایت منجر به خرابی پرهزینه سیستم شوند. سازندگان NBR/PVC محصولات فرموله شده “غیر هالوژن” را برای کاربردهای SS توصیه می کنند. حتما برگه اطلاعات فنی محصول غیر هالوژنی را از نظر درجه شعله/دود (ASTM E84 25/50) بررسی کنید تا مطمئن شوید که الزامات کد ایمنی آتش نشانی رعایت شده است. اگرچه عایق EPDM حاوی سطوح بسیار کم کلر و برم است، بازدارنده های خوردگی به آن اضافه شده است که آن را برای نصب روی SS ایمن می کند. EPDM همچنین از ASTM E84 تا ضخامت 2 اینچ [50 میلی متر] عبور می کند.

حفاظت ضد میکروبی

همه انواع عایق ها در صورت وجود منابع غذایی ارگانیک و رطوبت در معرض رشد کپک هستند. به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، تولیدکنندگان NBR/PVC مواد شیمیایی ضد میکروبی ثبت شده توسط EPA را در طول فرآیند تولید به محصولات خود اضافه می کنند. از طرف دیگر عایق الاستومری epdm به طور طبیعی در برابر میکروب مقاوم است زیرا حاوی منابع غذایی ارگانیک مانند روغن ها، نرم کننده ها و چسب ها نیست.

محتوای پی وی سی

در تعداد فزاینده ای از الزامات پروژه مالک (OPR) و اساس طراحی تیم های پروژه (BOD)، نصب مصالح ساختمانی PVC در اولویت قرار دارد. در حالی که عایق الاستومری سلول بسته NBR/PVC ذاتا حاوی PVC است، عایق الاستومری epdm دارای سطوح بسیار پایین وزنی (کمتر از 1%) است. اگرچه صفر همیشه هدف است، اما کمتر از 1٪ نزدیک می شود.

هر دو عایق EPDM و NBR/PVC سیستم های مکانیکی ساختمان را برای چندین دهه با موفقیت عایق بندی کرده اند. بسته به نیاز پروژه شما، ارجاع به برگه های داده فنی سازنده برای ویژگی های فیزیکی و عملکرد هر دو نوع می تواند به برآورده کردن نیازهای پروژه مالک شما کمک کند.

 

عایق الاستومری epdm

برای کسب قیمت عایق الاستومری و خرید انواع عایق با ما تماس بگیرید فروش و ارسال به سراسر کشور انجام میشود.

عایق الاستومری epdm

عایق الاستومری epdm

 

 

 

 

برای این مطلب دیدگاه خود را ارسال کنید
تماس پیامک