عایق الاستومری

عایق الاستومری تاسیسات ایرانیان گستر با بهترین کیفیت و قیمت فروش عایق الاستومری با ما تماس بگیرید.

دود کمتر کارایی بالاتر عایق الاستومری

ماده الاستومری به هر ماده ای گفته می شود که خاصیت ارتجاعی یا لاستیک مانندی از خود نشان دهد. به طور کلی، مواد الاستومری در انواع مواد، ترکیب و دوامتر (سختی مواد) اندازه گیری می شوند. از آنجایی که مهم است از مواد الاستومری وجود دارد، این کاربرد برای درک بهترین مواد کار بسیار است.

 اطلاعات مقایسه مواد الاستومری

فوم / اسفنج

فوم و اسفنج به طور کلی گروه بندی می شوند و در یک خانواده از مواد الاستومری / پلاستیکی در نظر گرفته می شوند زیرا سلولی یکسانی دارند. علاوه بر این، معمولاً تحت مشخصات صنعتی مشابه (ASTM، MIL، UL، FMVSS و غیره) فهرست می شوند.

فوم یک وزن و سلول باز است که معمولاً محصولی برای عایق، فیلتراسیون و بالش استفاده می شود. به طور کلی، این سلول های مواد دارای چگالی کم هستند تا امکان حرکت هوا در ساختار سلولی را فراهم کنند. علاوه بر کاربردهای قدیمی فوم سنتی، فوم های با چگالی بالا برای کاربردهای آب بندی سیال ساخته شده اند. در مقابل، محصولات فوم با چگالی بالاتر، سلولی بالاتری خواهند داشت. فوم های با چگالی متوسط ​​و کم سلولی کمتری خواهند داشت.

اسفنج یک ماده منبسط شده و بر پایه لاستیک است. اسفنج را می توان در فرمولاسیون های چندگانه (ترکیبات های مختلف، چگالی، و ساختارهای سلولی باز و بسته) پردازش کرد. سلول ها به هم مرتبط می شوند، که باعث می شوند موادی از جذب و نگهداری مایعات ایجاد کنند. در مقایسه با فوم ها، اسفنج ها دارای خواص مکانیکی برتری هستند.

اسفنج و فوم هر دو در ورق، رول و شکل های قالب بندی شده یا اکسترود شده موجود هستند. در صورت نیاز می توان آنها را با یا بدون “پوست” و PSA (چسب حساس به فشار) سفارش داد.

برندهای متداول : Rogers، Monmouth، Armacel، K-Flex، Rubatex، Griswold نام‌های تجاری متداول
:فیلتراسیون

 • عایق حرارتی
 • بالشتک
 • لایه گذاری
 • واشر
 • آب و هوا سلب
 • صدا صوتی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مواد فوم و اسفنج از شرکت تاسیسات ایرانیان گستر یا درخواست قیمت برای درخواست خود، امروز با ما تماس بگیرید !

عایق الاستومری تاسیسات ایرانیان گستر با بهترین کیفیت و قیمت فروش عایق الاستومری با ما تماس بگیرید.

عایق الاستومری

عایق الاستومری

عایق الاستومری

الاستومرها

راه حل های با کارایی بالا

خط تولید CASE شامل پوشش ها، چسب ها، درزگیرها و الاستومرها می باشد. مواد CASE در صنایع مختلف از جمله صنعت ساختمان، حمل و نقل، نساجی، معماری استفاده می شود. آنها عملکرد، عملکرد، مقاومت و ظاهر محصولات را بهبود می بخشند و دوام عالی را برای استفاده طولانی مدت تضمین می کنند.

در کاربردهای CASE، سیستم های پلی یورتان و پلی اوره اغلب برای تولید مواد با خواص عملکردی برتر و کاربردهای خاص استفاده می شوند.

پلی یورتان (PU) خواص مکانیکی مواد و همچنین سختی سطح در الاستومرها را بهبود می بخشد و ماندگاری و دوام مواد را تضمین می کند.

عایق الاستومری تاسیسات ایرانیان گستر با بهترین کیفیت و قیمت فروش عایق الاستومری با ما تماس بگیرید.

سیستم های عایق الاستومری

الاستومرها مواد لاستیکی هستند که از مولکول ها یا پلیمرهای با زنجیره بلند تشکیل شده اند و پس از کشش می توانند به شکل اولیه خود بازگردند.

سیستم های الاستومری  در زمینه های مختلفی از جمله الاستومرهای قالب گیری دو جزئی، قالب گیری تزریقی واکنش و انواع ژل PU استفاده می شود.

صنعت عایق الاستومری

بهینه سازی سیستم های پیچیده از نظر انرژی

صنعت حوزه ای است که سیستم های فنی به همان اندازه که پیچیده هستند متنوع هستند. هر چه تعداد لوله ها، مخازن یا قطعات ویژه این سیستم بیشتر باشد، پتانسیل صرفه جویی در انرژی بیشتر است. با این حال، در عین حال، این خطر وجود دارد که عناصر بدون عایق بدون اینکه متوجه شوند به یک گودال پول تبدیل شوند. به همین دلیل، NMC محصولات آستین، رول و ورق درجه یک را برای عایق بندی صحیح ارائه می دهد. طیف ما از اشکال پیچیده مانند فلنج ها، اتصالات یا شیرها تا مواد عایق برای اندازه های سفارشی خاص و سطوح خاص را شامل می شود. بنابراین این بدان معناست که ما می توانیم راه حل های عایق سفارشی برای هر عنصر در یک سیستم ارائه ده
الاستومرها پلیمرهایی هستند که دارای ویسکوزیته و همچنین خاصیت ارتجاعی هستند و بنابراین به عنوان ویسکوالاستیسیته شناخته می شوند. مولکول های الاستومرها توسط نیروهای بین مولکولی ضعیف در کنار هم قرار می گیرند، معمولاً مدول یانگ پایین و استحکام تسلیم بالا یا کرنش شکست زیاد را نشان می دهند. آنها این ویژگی منحصر به فرد را به ارث می برند که پس از کشش تا حد زیادی، شکل و اندازه اصلی را به دست می آورند.

نمونه های الاستومرهاخواص الاستومرهاانواع الاستومرهاکاربردهای الاستومرها

عایق الاستومری تاسیسات ایرانیان گستر با بهترین کیفیت و قیمت فروش عایق الاستومری با ما تماس بگیرید.

مثال های الاستومر چیست؟

در زیر نمونه هایی از الاستومرها با کاربردهای آنها آورده شده است:

 1. لاستیک طبیعی: این لاستیک ها در صنعت خودروسازی و در ساخت لوله های پزشکی، بادکنک ها، چسب ها استفاده می شوند.
 2. پلی یورتان ها: در صنعت نساجی برای تولید لباس های الاستیک مانند لیکرا استفاده می شود.
 3. پلی بوتادین: برای ایجاد مقاومت در برابر سایش در چرخ های وسایل نقلیه استفاده می شود.
 4. سیلیکون: از این مواد در ساخت پروتزهای پزشکی، روان کننده ها استفاده می شود زیرا مقاومت شیمیایی و حرارتی بسیار خوبی دارند.
 5. نئوپرن: در ساخت کت و شلوارهای مرطوب و کمربندهای صنعتی استفاده می شود.

خواص الاستومرها چیست؟

خواص الاستومرها به شرح زیر است:

 • دما: دمای کاری خاص الاستومرها بسته به عواملی مانند سازگاری رسانه، طراحی مهر و موم و عملکرد دینامیکی و استاتیکی متفاوت است.
 • انعطاف پذیری در دمای پایین: میزان بازیابی مواد الاستومری را می توان با قرار دادن مواد در معرض جمع شدن در دمای پایین مطالعه کرد.
 • سختی: اندازه گیری مقاومت ماده در برابر نیروی تغییر شکل برای مدت زمان مشخصی با اندازه گیری سختی انجام می شود. از ماده ای به ماده دیگر متفاوت است. ترکیبات نرم به راحتی تغییر شکل می دهند و اصطکاک بالایی دارند در حالی که ترکیبات سخت تر مقاومت بالا و اصطکاک کم دارند.
 • پیری: این ویژگی به درک رفتار یک ماده در مواجهه با گرما کمک می کند. اگر الاستومرها از مقاومت پیری خود فراتر بروند، دچار سخت شدن، ترک خوردن و شکافتن خواهند شد.
 • رنگ: رنگ آمیزی عمدتاً برای تمایز بین گریدهای ترکیبی بر اساس کاربرد آنها استفاده می شود.
 • ازدیاد طول در هنگام شکست: این خاصیت برای آزمایش لحظه پارگی زمانی که ماده تحت تنش کششی قرار دارد استفاده می شود .

عایق الاستومری تاسیسات ایرانیان گستر با بهترین کیفیت و قیمت فروش عایق الاستومری با ما تماس بگیرید.

انواع عایق الاستومری چیست؟

در زیر دو نوع الاستومر وجود دارد:

 1. الاستومرهای اشباع
 2. الاستومرهای غیر اشباع
 1. الاستومرهای اشباع: ولکانیزاسیون گوگرد نمی تواند آنها را درمان کند. آنها پایداری برتر در برابر اکسیژن، تابش، گرما و ازن را نشان می دهند. در مقایسه با آنها واکنش کمتری دارند. واکنش آنها محدود به شرایط و شرایط خاصی است. لاستیک پلی اکریلیک و لاستیک سیلیکونی نمونه هایی از الاستومرهای اشباع هستند.
 2. الاستومرهای غیر اشباع: آنها را می توان با فرآیند ولکانیزاسیون گوگرد درمان کرد. لاستیک بوتیل و پلی ایزوپرن طبیعی نمونه هایی از الاستومرهای غیر اشباع هستند.
الاستومر

الاستومر

تفاوت بین الاستومر و پلیمر

اگرچه الاستومرها دسته تخصصی چند جمله ای ها هستند، اما اغلب آنها را به دلیل تفاوت هایشان با هم مقایسه می کنند. به جدول زیر مراجعه کنید تا در مورد پلیمر معمولی و الاستیک-پلیمر مخصوص یعنی الاستومرها به وضوح برسید.

ویژگی الاستومرها پلیمر
تعریف این یک پلیمر با نیروهای بین مولکولی بسیار ضعیف و ویسکوالاستیک است. بنابراین، معروف به پلیمرهای الاستیک است. یک ماکرومولکول یا مولکول بزرگ است که از خوشه های زیر واحد تشکیل شده است.
اموال فیزیکی آنها خاصیت ارتجاعی منحصر به فرد را به ارث می برند. آنها بر اساس دسته بندی، خواص متنوعی را به ارث می برند.
مرفولوژی ساختاری بی شکل هستند آنها از فرم کریستالی تا فرم آمورف متفاوت هستند.
انعطاف پذیری آنها در طبیعت الاستیک هستند. آنها قادر به پیکربندی توزیع مناسب فشار اعمال شده به منظور حفظ اندازه و شکل اصلی خود هستند آنها عمدتاً به جز الاستومرها، ماهیتی شکننده/سخت/سخت دارند. اعمال نیرو می تواند منجر به تغییر شکل دائمی شود

عایق الاستومری تاسیسات ایرانیان گستر با بهترین کیفیت و قیمت فروش عایق الاستومری با ما تماس بگیرید.

کاربردهای الاستومر چیست؟

آنها به دلیل خاصیت ارتجاعی، انعطاف پذیری، نامحلول بودن و بسیاری از ویژگی های برجسته، نقش اساسی و همه جا در زندگی روزمره را ایفا می کنند. برخی از برنامه های کاربردی آنها در زیر ذکر شده است –

 • وسایل نقلیه موتوری: برخی از الاستومرها مانند ترموست به راحتی ذوب نمی شوند و در آب بندی ساختمان کارآمد می شوند و اجزای مختلف را در سراسر طراحی خودرو تایر می کند. به خصوص آن دسته از اجزایی که در طول کار در معرض گرما قرار می گیرند. مواد از نوع پلی بوتادین مقاومت در برابر سایش فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهند، از این رو در لاستیک‌های ساختمانی ترجیح داده می‌شوند.
 • محصولات مصرفی: این شامل وسیع ترین طیف محصولات از زیره کفش گرفته تا پستانک کودک و بسیاری دیگر از محصولات متفرقه است.
 • ساختارها: مواد چسبنده و درزگیر که در زیر الاستومرها قرار گرفته اند، که جزء اجتناب ناپذیر هر سازه ای هستند. مخصوصا برای پرکردن جای خالی.
 • محصولات صنعتی: الاستومرها در ساخت ابزارهای صنعتی، لوازم خانگی، تسمه ها، قالب ها، روان کننده ها و غیره کاربرد فراوانی دارند.
 • سیم و کابل: مواد مورد نیاز برای ساخت سیم ها باید مقاومت بالایی در برابر حرارت داشته باشند، به راحتی تغییر شکل داده شوند (کشیده شوند)، و عایق باشند. الاستومرهایی مانند نئوپرن برای این کار عالی هستند.
 • محصولات پزشکی: رشته پزشکی به طیف گسترده ای از محصولات مانند پروتز، روان کننده ها، قالب ها با کلاس برتر مقاومت شیمیایی و حرارتی نیاز دارد. الاستومر مانند سیلیکون به طور گسترده ای از این ماده برای ساخت آنها و بسیاری از کالاهای دیگر استفاده کرده است.

سوالات متداول – سوالات متداول

Q1. مواد TPE چیست؟
پاسخ:  TPE مخفف الاستومرهای ترموپلاستیک است که به لاستیک های ترموپلاستیک نیز معروف هستند. خاصیت لاستیک دارد و قابل بازیافت است.

Q2. آیا لاستیک طبیعی سمی است؟
پاسخ:  لاستیک طبیعی غیر سمی و عاری از نفت و فلزات سنگین است. همچنین زیست تخریب پذیر و یک منبع تجدید پذیر است.

Q3. تفاوت بین لاستیک طبیعی و مصنوعی
پاسخ:  جدول زیر تفاوت بین لاستیک طبیعی و مصنوعی را توضیح می دهد:

لاستیک طبیعی لاستیک مصنوعی
به طور طبیعی از درختی به نام Hevea brasiliensis به دست می آید و یک پلیمر بیوسنتزی است. در شرایط کنترل شده به دست می آید و پلیمرهای ساخته دست بشر است
سیس-1، 4 ایزوپرن مونومرها هستند هر لاستیک مصنوعی مونومر متفاوتی دارد
تغییر خواص دشوار است بسته به کاربرد، ویژگی ها را می توان تغییر داد.

در ادامه با BYJU’S همراه باشید تا مقالات جالب دیگری از این دست را مشاهده کنید. همچنین، برای ویدیوهای تعاملی و جذاب مرتبط با فیزیک و کمک تحصیلی نامحدود، در «BYJU’S – The Learning App» ثبت نام کنید.

سوالات متداول – سوالات متداول

عایق الاستومری تاسیسات ایرانیان گستر با بهترین کیفیت و قیمت فروش عایق الاستومری با ما تماس بگیرید.

الاستومرها چیست؟

الاستومرها پلیمرهایی هستند که دارای ویسکوزیته و همچنین خاصیت ارتجاعی هستند و بنابراین به عنوان ویسکوالاستیسیته شناخته می شوند. مولکول های الاستومر که توسط نیروهای بین مولکولی ضعیف در کنار هم قرار می گیرند، معمولا مدول یانگ پایین و استحکام تسلیم بالا یا کرنش شکست زیاد را نشان می دهند.

نمونه هایی از الاستومرها چیست؟

 • لاستیک طبیعی
 • پلی اورتان ها
 • پلی بوتادین
 • نئوپرن

خواص الاستومرها چیست؟

 • درجه حرارت
 • انعطاف پذیری در دمای پایین
 • سختی
 • سالخورده
 • رنگ
 • ازدیاد طول در نقطه شکستن

انواع الاستومرها کدامند؟

در زیر دو نوع الاستومر وجود دارد:

 1. الاستومرهای اشباع
 2. الاستومرهای غیر اشباع

آیا لاستیک طبیعی سمی است؟

لاستیک طبیعی غیر سمی و عاری از نفت و فلزات سنگین است. همچنین زیست تخریب پذیر و یک منبع تجدید پذیر است.
عایق الاستومری تاسیسات ایرانیان گستر با بهترین کیفیت و قیمت فروش عایق الاستومری با ما تماس بگیرید.

برای این مطلب دیدگاه خود را ارسال کنید
تماس پیامک