علت استفاده از عایق الاستومری در منازل مسکونی

بیایید از ابتدا شروع کنیم، یعنی چرا باید کانال های تهویه را عایق بندی کنیم؟علت استفاده از عایق الاستومری چیست؟ عایق بندی فنی کانال های تهویه بر دوام سیستم، بهره وری انرژی آن و همچنین راحتی کلی ساکنان ساختمان تأثیر می گذارد. عایق کانال سه وظیفه اصلی دارد:

 • جلوگیری از اتلاف انرژی تلفات انرژی کنترل نشده ممکن است منجر به افزایش مصرف انرژی، راندمان نصب پایین شود که می تواند باعث افزایش هزینه های عملیاتی کل سیستم شود.
 • محافظت در برابر تراکم چگالش روی سطح کانال ها باعث خوردگی می شود (کاهش راندمان کانال و طول عمر کلی نصب). علاوه بر این، رطوبت و رطوبت بیش از حد در داخل مجاری محیطی عالی برای رشد باکتری ها و بدتر شدن کیفیت هوا ایجاد می کند.
 • نویز ایجاد شده توسط حرکت هوا در کانال را کاهش دهید. این احتمالاً کمترین اهمیت در بین این سه عملکرد است، زیرا راه‌حل‌های تضعیف بسیاری برای تأسیسات تهویه مطبوع وجود دارد، اما همچنان مهم است.

بنابراین، هنگام انتخاب یک ماده عایق، باید عملکردهای ذکر شده در بالا و همچنین پارامترهای زیر را در نظر گرفت:

 1. هدایت حرارتی کم
 2. اشتعال پذیری
 3. تاخیر در آتش بالا – که به معنای انتشار دود کم و انتشار قطرات سوزان در هنگام آتش سوزی است.

خاصیت ارتجاعی و انعطاف پذیری بالای لاستیک مصنوعی، این ماده را برای پیکربندی های نامناسب مناسب می کند، می توان آن را به راحتی بر روی تقریباً هر کانال یا اتصالات – مستطیلی و دایره ای نصب کرد. خواص ارتجاعی آن باعث می شود تا در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV) بسیار بادوام و مقاوم در برابر آب و هوا باشد. در مقایسه با عایق پشم معدنی، عایق لاستیک مصنوعی یک نقطه ضعف بزرگ دارد، یعنی پشم معدنی غیر قابل احتراق است، یعنی بالاترین رتبه ممکن را در طبقه بندی آتش سوزی Euroclass A1 کسب می کند، در حالی که فوم الاستومری یک ماده قابل احتراق است، به عنوان مثال فوم الاستومری ما دارای مقاومت در برابر آتش طبقه بندی شده به عنوان Euroclass B.

کاربرد: به دلیل خواص ضد تراکم، صرفه جویی در انرژی و همچنین انعطاف پذیری، عایق الاستومری معمولاً در تبرید، تهویه مطبوع، گرمایش، سرمایش و لوله کشی استفاده می شود.

علت استفاده از عایق الاستومری

عایق فوم الاستومری از لاستیک مصنوعی با کیفیت بالا ساخته شده است، ساختار همگن و سلول بسته آن با کاهش انتقال حرارت، خواص عایق حرارتی عالی را ارائه می دهد. فوم لاستیکی الاستومری مقاومت بالایی در برابر انتشار بخار آب دارد و از ایجاد تراکم و نفوذ رطوبت که عامل اصلی خوردگی سطح لوله‌ها و مجاری است، جلوگیری می‌کند.

در منازل ازعایق الاستومری در دیوارهای بیرونی و سقفها و کف زمین که با هوای بیرونی تعامل دارد مورد استفاده قرار میگیرد. با وجود استفاده از  عایق الاستومری در سقف و دیوارهها دمای داخل منزل تا حد مطلوبی ثابت میشود ،و از ورود رطوبت جلوگیری میکند .

عایق الاستومری: از مواد سلول بسته ای (  پروپیلن، اتیلن و داین )تشکیل شده است .این مواد غیر سمی بوده و بخاطر همین مورد عایق مناسب محیط زیست مورد استفاده قرار میگیرد.

چرا انتخاب اول اکثر افراد عایق الاستومری است؟

علت استفاده از عایق الاستومری

علت استفاده از عایق الاستومری

مسلما وجود ویژگی های برتر و کاربردی عایق در انتخاب نوع عایق خیلی مهم می باشد برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

وزن کم و سبک بودن

نصب ساده و آسان

غیر قابل اشتغال بودن

مقاومت فوق العاده در برابر بخار آب

عایق الاستومری در سطوح ساختمانها

عایق صوتی الاستومری

کاهش  انتقال صدا در مکان هایی که در معرض  آلودگی صوتی قرار دارند، استفاده از عایق الاستومری بهترین گزینه می باشد.  استفاده دیگر  از عایق الاستومری صوتی  برای استودیو های ضبط موسیقی می باشد.

قیمت عایق الاستومری رولی

عایق های حرفه ای الاستومری مورد استفاده در صنایع،مصارف ساختمانی و پروژه های نفت،گاز و پترو شیمی.این عایق ها به دلیل قابلیت های فنی بسیار خوب،بهترین انتخاب برای تاسیسات تهویه مطبوع و سیستم های سرمایشی می باشند.

یکی دیگر از ویژگی های عایق الاستومری ویژگی حرارتی بودن آن است

وجود عایق حرارتی در  سقف پارکینگ منازل مسکونی باعث کاهش اتلاف انرژی در منازل مسکونی و مجتمع های اداری و تجاری میشود. استفاده از عایق حرارتی الاستومری  سقف پارکینگ منازل مسکونی، مشکل انتقال سرما به داخل آپارتمان طبقه اول از بین می برد.

 

ارسال  محصولات به سراسر کشور با بیش از سه دهه تجربه در تولید کانال های ساختمانی.برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان جهت خرید با ما تماس بگیرید .

همراه:09126436849
تلفن: 66279683- 65010574

فکس: 66279683-021

تلگرام: 09194876759

 

 •  استفاده از عایق های الاستومری
 •  پافلکس ترکیه
 •  عایق الاستومری از اتلاف انرژی
 • عایق الاستومری پافلکس ترکیه
 •  عایق الاستومریک
 •  عایق های حرارتی و برودتی
 • فوم الاستومری عایق
 •  مزایای عایق الاستومری

 

برای این مطلب دیدگاه خود را ارسال کنید
تماس پیامک