چرا مکس فلکس

چرا مکس فلکس عایق مناسبی برای لوله های آب گرم  می باشد؟

 عایق الاستومری مکس فلکس (Maxflex) محصولی ایده آل برای جلوگیری از تجمع رطوبت و جلوگیری از تشکیل کریستال های یخ است. بیشتر برای سیستم های خنک کننده، تهویه مطبوع، مرکزی … با دمای -57oC  تا +125 oC استفاده می شود.

  عایق الاستومری مکس فلکس(Maxflex) EMPD مشتق شده حاوی CFCs، HCFCs، ODP نیست.
با استفاده از رسانایی حرارتی بادوام و پایدار.

مکس فلکس: لوله های عایق، ورق های از پیش برش خورده،ورق های تخته ای استاندارد و ورق های رول که فاقد گازهای CFCوO.D.P zero هستند.

موارد تشکیل دهنده ی مکس فلکس  سبک وزن پلاستیکی که مخصوص عایق های حرارتی هستند ساخته شده است.

عایق لاستیکی مشکی ماده ای مناسب برای کاربردهای سرد است. زیرا محدوده دمای عملیاتی 57- تا 125 درجه سانتیگراد دمایی است که دمای نسبتاً پایینی دارد و عایق لاستیکی مشکی رسانایی حرارتی بسیار پایینی دارد. هنگامی که در کاربردهای دمای پایین استفاده می شود، این یک مزیت نسبت به سایر انواع عایق است.

چرا مکس فلکس؟

رسانایی گرمایی

رسانایی حرارتی معیاری است که نشان می دهد یک عایق چقدر گرما می تواند منتقل کند. اگر رسانایی حرارتی بالا باشد، به این معنی است که ماده می تواند گرمای زیادی و به سرعت منتقل کند. بنابراین، عایق خوب باید رسانایی حرارتی داشته باشد، هرچه رسانایی حرارتی کمتر باشد، هر چه به 0 نزدیکتر باشد، عایق بهتر است.

عایق الاستومری مشکی MaxFlex FR یک عایق با هدایت حرارتی کم است که برای کاربردهای دمای پایین مناسب است. زیرا در دمای 0 درجه سانتیگراد، هدایت حرارتی تنها 0.031 W/mK است که رسانایی حرارتی بسیار پایینی است و سرمای زیادی را در داخل سیستم نگه می دارد. اتلاف انرژی کم

چرا مکس فلکس

چرا مکس فلکس

 

مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش

خواص ترکیب عایق مشکی MaxFlex FR ساخته شده از لاستیک EPDM به آن توانایی مقاومت در برابر اشعه UV را می دهد. بالاتر از سایر مواد ما برای مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش آزمایش کرده ایم. با وزارت علوم آزمایش با UVB-313 در دمای 60 درجه سانتیگراد به مدت 8 ساعت به طور مداوم، هیچ تغییری در نتایج بدست نیاوردیم.

می توان اطمینان داشت که در صورت نصب و قرار گرفتن در معرض نور خورشید، در برابر ترک خوردگی مقاومت خواهد کرد. اما اگر عایق لاستیکی مشکی MaxFlex FR در فضای باز نصب شده باشد و در معرض نور خورشید و شرایط آب و هوایی بیرون باشد. ژاکت باید پوشانده شود تا عمر مواد به دلیل آب و هوا و موجودات زنده بیشتر شود.

جذب آب

خواص جذب آب مواد در کاربردهای عایق، این مقدار باید پایین نگه داشته شود، زیرا در کاربردهای عایق کاری که لاستیک سیاه در معرض دمای پایین قرار دارد. باعث ایجاد قطرات آب خواهد شد (تراکم) به راحتی و این قطره باعث خوردگی لوله و یا آسیب به مواد دیگر می شود.

بنابراین، عایق لاستیکی سیاه و سفید یا انواع دیگر عایق ها نباید آب را نیز جذب کنند. میزان جذب آب عایق لاستیکی مشکی MaxFlex FR کمتر از 0.05% Volumn است که مقدار بسیار پایینی است، اصلا آب را جذب نمی کند.

عملکرد آتش نشانی

در سیستم ساختمانی کار از نظر مصالح بخصوص از نظر اشتعال پذیری بسیار سختگیرانه است. عایق لاستیکی مشکی در لوله های آب یا لوله های تهویه مطبوع استفاده می شود. که دارای لوله ای از کل ساختمان خواهد بود اگر مواد متصل به لوله مشتعل شود، آتش به سرعت در سراسر ساختمان گسترش می یابد.

بنابراین، عایق در کانال‌ها یا سیستم‌های تهویه مطبوع برای احتراق ممنوع است. ما عایق لاستیکی مشکی MaxFlex FR را با تعدادی از استانداردها از جمله BS 476 Part 7، UL 94، ASTM D635 آزمایش کرده ایم و غیر قابل اشتعال بودن آن تایید شده است.

عایق آزبست و سرطان زایی

تنها تایلند نگران آزبست است که باعث سرطان می شود. ما برای شما توضیح خواهیم داد.

آزبست یک ماده معدنی طبیعی است. به نظر می رسد یک فیبر سفید کوچکتر از 0.1 میکرون است که توسط مواد خام که از مواد معدنی سیلیکات هستند ایجاد می شود. می تواند در هوا پراکنده شود و الیاف می توانند به تدریج با ظاهری تیز تجزیه شوند. و یک ماده سرطان زا است.

 

ویژگی های مکس فلکس:

-طول عمر طولانی و میزان کم در رسانایی حرارتی.

-عایق عالی نسبت به رطوبت و بخار می باشد.

-عایقی در مقابل  اشعه ی ماوراء بنفش و آبو هوا

-انعطاف پذیری بالا

نمایندگی عایق الاستومری مکس

 

مکس فلکس یک عایق مناسب حرارتی می باشد، مکس فلکس از کاهش دما و گرما در سیستم های گرمایشی جلوگیری می کند.

عایقی در مقابل  اشعه ی ماوراء بنفش و آب و هوا: بهترین عایق برای لوله هایی در فضای باز سیستم های گرمایشی می باشند.

چرا مکس فلکس عایق مناسبی برای لوله های آب گرم  می باشد؟

جواب سوال بالا را با بیان خواص و ویژگی های مکس فلکس بیان میکنیم.

1- مقاوم تا حد 128 درجه ی سانتی گراد.

2-مقاومت خوب در برابر اشعه های ازن ،ماوراءبنفش و آب و هوا

3-پایدار و کم بودن مقدار رسانایی گرمایی

4-جذب آب و انتقال بخار آب بسیار کم

5-انعطاف پذیری و نصب آسان

نمایندگی عایق الاستومری مکس فلکس برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

  • 09126436849

چرا مکس فلکس

  •  Max Flex قیمت عایق حرارتی
  •  عایق حرارتی برودتی رطوبتی صوتی Max Flex
  •  عایق مکس فلکس
  •  مکس فلکس
  •  نمایندگی عایق مکس فلکس در تهران

برای این مطلب دیدگاه خود را ارسال کنید
تماس پیامک