خرید عایق الاستومری 09122576609

عایق های حرارتی و برودتی لوله ای و رولی الاستومری

عایق های حرارتی

عایق الاستومری یا فوم الاستومری حرارتی برودتی یا فوم الاستومریک نسوز مزایایی بیشتری نسبت به عایق پشم شیشه دارند، در حال حاضر به صورت عمده در صنعت تأسیسات مکانیکی عرضه میشود. عایق الاستومری و فوم الاستومريك دارای سطح خارجی نرم و مقاومی ، که در برابر آلودگی و رطوبت، استحکام بالایی از داشته ؛ بنابراین منجر به مقابله با رشد عوامل بیماری زا و قارچی می شوند.  به همین دلیل سطح مقاومی عایق الاستومری، در مقایسه با عایق پشم شیشه و دیگر عایق های قدیمی دارای مقاومت بیشتری هستند.

عایق الاستومری فوم چسبدار نسوز حتی اگر در برابر ضربات مکانیکی دچار صدمه شود، قسمت ضربه خورده آن نیز در مقابل جذب رطوبت و رشد قارچ ها و باکتری ها مقاوم می باشد.

معیار ها در انتخاب عایقهای حرارتی برودتی چیست؟

*ضریب انتقال حرارت:

اصلی ترین پارامتری که ضریب انتقال حرارت (K) عایق ها به آن وابسته بوده ، اختلاف درجه حرارت بین سطوح عایق (T∆)، چگالی عایق (ρ) و عمر استفاده از عایق است.به طور رایج هرچه درجه حرارت بالاتر ، ضریب انتقال حرارت عایق ها نیز افزایش می یابد و این دلیل باعث افزایش انتقال حرارت و کاهش عملکرد عایق می شود.

عایق های حرارتی

*دانسیته:

با افزایش چگالی ماده در دمای ثابت، در شروع روند تغییرات ضریب انتقال حرارت کاهشی و بعد از آن با اضافه شدن مقدار چگالی،  روند افزایشی پیدا میکند. واجب است تا قبل از انتخاب ماده بهینه عایق تاسیسات ، مقدار بهینه دانسیته آن در دماهای مختلف اندازه گیری کنیم.

 

*عمر مفید :

عمر مفید در انتخاب نوع عایق مهم است. مقاومت در مقابل اشعه ماوراء بنفش، رطوبت، تجزیه ، آلودگی های ، گرد و خاک، سایش و ..، از عوامل مهم در عمر مفید عایق به شمار می رود. عمر زیاد عایق، از خواص عایق بودن آن کم میکند.

*ضریب نفوذ رطوبت 

*پوشش جوی 
*چگالش
*دمای کارکرد 
*اشتعال پذیری

مشخصات خرید عایق الاستومری:

عایق های الاستومری نسبت به پشم سنگ و یا پشم شیشه گرانتر هستند، ولی به نیازی به  پوشش مضاعف  برای کاربردهای با دماهای پایین و بالا مقرون به صرفه هستند و به دلیل ضریب انتقال حرارت پایین و انعطاف پذیری بالا کاربردهای بسیاری در انواع صنایع  دارند.

چسب مایع ویژه عایق الاستومری جهت چسباندن عایق یا فوم رولی و لوله ای مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع چسب در قوطی های 1 و 4 لیتری عرضه میشود و دارای چسبندگی فوق العاده ای هستند.
برای پوشش کامل درزهای عایق الاستومری بر روی لوله ها، کانال های گالوانیزه، کلکتورها، منابع و مخازن و … از سه نوع نوار درزگیر مخصوص عایق الاستومری استفاده میشود.

 

مختصات اساسی در تعیین  عایق حرارتی

مختصات مهمی که درانتخاب عایق می بایست مد لحاظ قرارداد:

مقاومت حرارتی، امکان احتراق، رتبه سمیت، مقاومت فشاری، چروک خوردگی، مقاومت در قبال اشعه ماورای بنفش، مقاومت در قبال قارچ و میکروب، ضریب انبساط و انقباض، خنثی بودن از نگاه شیمیایی (به خواسته خودداری ازآسیب رساندن به فلزات فضا)، خواص مویینگی و چگالی.
عایق ها به گونه های متعدد شیت ای، تخته ای، آجری، شیت ای و نواری به بازار عرضه می‌شوند.

 

عایق الاستومری

ماده مهم تولید کننده عایق الاستومری نیتریل فوم میباشد که به آن خواص ارتجاعی می‌بخشد. انعطاف پذیری عایق الاستومری بسیار زیاد است و از مقاومت حرارتی مطلوب در قبال حرارت و نفوذ بخار آب برخوردار است. این عایق برای عایق کاری و پوشش تاسیساتی نظیر بویلرها، گونه های لوله ها، کارخانه ها، مخازن و صنعت های گوناگون کاربرد داراست.

قیمت محصولات عایق الاستومری در مقایسه با عایق پشم سنگ یه خرده بیشترمیباشد. این فوم عایق وزن بسیار سبکی دارااست و به طور چسب دار یا این که سوای آن گزینه استعمال قرار می‌گیرد.

خصوصیت های عایق حرارتی مطلوب چه می‌باشد؟
یک عایق حرارتی مطلوب بایستی از مقاومت حرارتی بالا، مقاومت فشاری ایده آل، مقاومت در قبال نم، عدم پرورش قارچ و کپک و چگالی بالا برخوردار باشد.

عایق های حرارتی مالامال مصرف کدامند؟
عایق های حرارتی پشم شیشه، پشم سنگ، الاستومری و پلی استایرن از عایق های حرارتی لبریز مصرف می‌باشند.

قیمت عایق الاستومری پشت چسب دار

  •  پخش عایق های الاستومری کی فلکس
  •  خرید کی فلکس
  •  عایق حرارتی ساختمان
  •  عمده فروش عایق حرارتی
  •  فروش عایق حرارتی
  •  فروش عایق های الاستومری کی فلکس
  •  فروشگاه عایق ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *